Folders |
2014 Results - Run For The Dream Indoor InvitationalPublished by
Website:Click here Results by: Flash Results West Flash Results, Inc. (Don Chadez)
2014 Run For The Dream Indoor
University-Open-Masters
Save Mart, Fresno, CA - 2/17/2014
Results
Women 55 Meter Dash Univ.
================================================================
Meet: * 6.86 2/17/2013 Ashley Marshall, UC Davis
Meet: * 6.93 Loudia Laarman
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Tanae Turner Fresno State 7.27
2 Me'che Booker CS Stanislaus 7.43
3 Hilary King San Francisco St x7.50
4 Kanoelani Yadao Azusa Pacific 7.53
5 Jasmin Gonzalez La Verne x7.98
Section 2
1 Tanesha Spencer La Verne x7.59
2 Adriana Blanco CS Stanislaus x7.59
3 Ayzha Aupiu Azusa Pacific 7.68
4 Angel Hill San Francisco St x7.76
5 Madison Fowler San Jose St. x8.96
Section 3
1 Ashley Craddock CSLA 7.30
2 Michelle Akanji CS Stanislaus 7.56
3 Erica Hayes San Francisco St x8.01
4 Madiha Raza San Jose St. 8.08
5 Mia Pinto Fresno State x8.29
Section 4
1 Shakira Lewis Fresno State 7.12
2 Nicole Crutchfield La Verne 7.37
3 Brionne Baucham San Francisco St 7.39
4 Brittany Heyano Fresno State x7.74
5 Jazmine Tyler San Francisco St x7.86
6 Raven Adams San Jose St. 8.83
Section 5
1 Monikkia White CS Dominguez H 7.33
2 Chantiel Harden CSLA 7.38
3 Erika Epinger CSLA x7.42
4 Marina Tucker San Francisco St x7.95
Section 6
1 LeShaya Evans CS Dominguez H 7.39
2 Tiahna Gillon La Verne x7.61
3 Annette Washington Fresno State x7.73
4 Alexa Smith La Verne x7.85
Section 7
1 Janesha Anthony San Francisco St 7.29
2 Chastity Fellows Fresno State x7.36
3 Dominique Alexander CS Bakersfield 7.57
4 Ebony Williams La Verne 7.58
5 Joetta Hall San Jose St. x8.93
-- Taylor Griffin San Jose St. FS
Women 55 Meter Dash Univ.
================================================================
Meet: * 6.83 2/17/2013 Ashley Marshall, UC Davis
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Brionne Baucham San Francisco St 7.38
2 Erika Epinger CSLA 7.39
3 Me'che Booker CS Stanislaus 7.40
4 Nicole Crutchfield La Verne 7.43
5 Chantiel Harden CSLA x7.45
6 LeShaya Evans CS Dominguez H 7.46
Section 2
1 Shakira Lewis Fresno State 7.14
2 Janesha Anthony San Francisco St 7.31
3 Monikkia White CS Dominguez H 7.34
4 Tanae Turner Fresno State 7.36
5 Chastity Fellows Fresno State x7.38
6 Ashley Craddock CSLA 7.39
Women 600 Yard Run Univ.
================================================================
Meet: * 1:24.63 2/17/2013 Danielle Low, UCLA
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Charlene Brown CS Dominguez H 1:25.44
2 Anna Lee McGregor San Francisco St 1:25.56
3 Elaina Cromer Cal Poly 1:26.83
4 Trey Orchard CSLA 1:27.70
Section 2
1 Ariana Mariscal CS Bakersfield 1:29.75
2 Kiana Cannon CS Dominguez H 1:30.94
3 Raquel Rochon CSLA 1:31.18
-- Kiyana Williams CSLA DNF
Section 3
1 Kimmy Kabluyen La Verne 1:32.54
2 Claire Greco Cal Poly 1:33.50
3 Jordan Guerrero San Francisco St 1:34.03
Women 800 Meter Run Univ.
================================================================
Meet: * 2:15.25 2/17/2013 Marina Ghabbour, Cal St. Stan
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Megan Thompson CS Bakersfield 2:23.20
2 Lalida Maokhamphiou San Jose St. 2:26.54
3 Bethany Quan CSLA 2:26.60
4 Sara Aguayo CS Stanislaus 2:29.99
4 Gabee Maldonado CS Stanislaus 2:29.99
6 Marissa Buckley San Jose St. 2:36.13
7 Megan Thompson CSLA 2:41.57
8 Nina Sassano San Jose St. x2:42.87
Women 1 Mile Run Univ.
================================================================
Meet: * 4:59.46 2010 Roxzanne Sellick, Fresno Pacific
Name Year School Finals
================================================================
1 Melanie Fujuwara San Jose St. x5:37.0h
2 Lindsey Ragas San Francisco St 5:47.0h
3 Allison Kimura San Jose St. x5:49.0h
4 Ty Jones CS Stanislaus x5:51.0h
5 Hailey Macedo CS Stanislaus x6:04.0h
6 Daisy Acosta Fresno State 6:05.0h
7 Betty Rodriguez CS Dominguez H 6:09.0h
8 Lea Rocha San Francisco St 6:21.0h
9 Kimbberly DeSantos CS Dominguez H 7:42.0h
-- Breanna Garcia San Jose St. NT
-- Nicole Novales San Francisco St NT
-- Rocio Pacheco San Francisco St NT
Section 2
1 Gabee Maldonado CS Stanislaus 5:22.38
2 Aylin Mejia San Jose St. 5:22.40
3 Rebecca Garcia San Jose St. 5:22.90
4 Lizzie Grolle CS Stanislaus 5:23.69
5 Sarah Miranda CS Stanislaus x5:33.30
6 Karina Nunes San Jose St. x5:37.47
7 Tori Blackmon CS Bakersfield 5:42.42
8 Jorey Braughton CS Bakersfield 5:45.89
9 Brittany Laygo Fresno State 5:46.20
10 Jenay Jauregui San Jose St. x5:47.69
Women 3000 Meter Run Univ.
================================================================
Meet: * 9:50.71 2/17/2013 Alejandra Silis, Mexico Tech
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Sabrina Lopez CSLA 10:39.87
2 Damanjot Kaur CSLA 11:11.10
3 Katie Timmermans CS Stanislaus 11:13.24
4 LaShya Morgan CS Bakersfield 11:18.39
5 Danna Juarez CS Stanislaus 11:27.06
6 Kaylee Moyer CS Bakersfield 11:36.77
7 Laticia Joven CS Stanislaus x12:02.72
8 Jackie Torres CS Stanislaus x12:29.54
-- Jenna Bunag CS Bakersfield DNF
Women 55 Meter Hurdles Univ.
================================================================
Meet: * 7.74 2/17/2013 Brea Buchanan, UCLA
Name Year School Finals
================================================================
1 Jordan Chesley Azusa Pacific 8.35
2 Andrea Severson CS Stanislaus 8.58
3 Samantha Una'Dia Fresno State 8.64
4 Jessica Davis Cal Poly 8.79
5 Christina Dyok Cal Poly 9.00
6 Chloe Jenkins CS Stanislaus 9.24
Women 55 Meter Hurdles Univ.
================================================================
Meet: * 7.83 2012 Lauren Blackburn, USC
Name Year School Finals
================================================================
1 Andrea Severson CS Stanislaus 8.51
2 Abbrieanna Reyna La Verne 9.33
3 Erica Hawkins CS Bakersfield 10.31
Section 2
1 Jordan Chesley Azusa Pacific 8.43
2 Samantha Una'Dia Fresno State 8.70
3 Jessica Davis Cal Poly 9.02
4 Marla Acosta Fresno State x9.82
Section 3
1 Chloe Jenkins CS Stanislaus 9.12
2 Christina Dyok Cal Poly 9.25
3 Kyndol Craver Fresno State 9.29
4 Maya Cabiness San Francisco St 9.58
5 Mallory Patino Cal Poly x9.68
Women 4x145 Meter Relay Univ.
================================================================
Meet: * 71.63 2012 , USC
Puterbaugh, Ndipagbor, Davis, Payne
School Finals
================================================================
Section 1
1 San Francisco St. 'B' x79.45
1) Erica Hayes 2) Jordan Guerrero
3) Marina Tucker 4) Jazmine Tyler
2 Cal St. Dom. Hills 'B' x79.64
1) Alexandria Gambala 2) Kristina Scott
3) Janelle McGee 4) Aurelia Long
3 UC Santa Cruz 1:35.99
Section 2
1 Cal St. Dom. Hills 76.42
1) Monikkia White 2) LeShaya Evans
3) Sanita McNeally 4) Valencia Bernard
2 La Verne 77.13
1) Tiahna Gillon 2) Nicole Crutchfield
3) Ebony Williams 4) Tanesha Spencer
Section 3
1 San Francisco St. 75.33
1) Janesha Anthony 2) Hilary King
3) Brionne Baucham 4) Angel Hill
2 Cal St. Los Angeles 76.43
1) Erika Epinger 2) Chantiel Harden
3) Megan Thompson 4) Ashley Craddock
3 Cal St. Bakersfield 76.61
1) Erica Wilcox 2) Dominique Alexander
3) Marina Emhoff 4) Amie Birks
Women 4x400 Meter Relay Univ.
================================================================
Meet: * 3:57.32 2008 , Fresno State
School Finals
================================================================
Section 1
1 Cal St. Bakersfield 4:00.62
1) Marina Emhoff 2) Erica Wilcox
3) Ariana Mariscal 4) Alyssa Page
2 Cal St. Los Angeles 4:03.53
1) Raquel Rochon 2) Trey Orchard
3) Kiyana Williams 4) Ashley Craddock
3 La Verne 4:14.65
1) Jasmin Gonzalez 2) Alexa Smith
3) Ebony Williams 4) Tanesha Spencer
4 San Jose St. 4:31.23
1) Rebecca Garcia 2) Lalida Maokhamphiou
3) Aylin Mejia 4) Marissa Buckley
Section 2
1 Santiago Canyon 4:36.84
2 Santiago Canyon 'B' x4:43.53
Women High Jump Univ.
==========================================================================
Meet: * 1.80m 2/17/2013 Tiana Wills, San Francisco St
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Tiana Wills San Francisco St 1.73m 5-08.00
1.43 1.53 1.60 1.68 1.73 1.78
P O O XO O XXX
2 Danielle Bryan Cal Poly 1.60m 5-03.00
1.43 1.53 1.60 1.68
P O O XXX
2 Aundrea Yancy Long Beach St 1.60m 5-03.00
1.43 1.53 1.60 1.68
P O O XXX
2 Hannah McDaniel Cal Poly 1.60m 5-03.00
1.43 1.53 1.60 1.68
P O O XXX
5 Santana Alford Azusa Pacific 1.60m 5-03.00
1.43 1.53 1.60 1.68
P O XXO XXX
6 Karin Kjellenberg CSLA 1.53m 5-00.25
1.43 1.53 1.60
P O XXX
7 Krystal Gutierrez La Verne 1.53m 5-00.25
1.43 1.53 1.60
O XO XXX
8 Abbrieanna Reyna La Verne 1.43m 4-08.25
1.43 1.53
O XXX
8 Bree Carbajal Fresno State 1.43m 4-08.25
1.43 1.53
O XXX
8 Marla Acosta Fresno State 1.43m 4-08.25
1.43 1.53
O XXX
11 Faith Douglas Azusa Pacific 1.43m 4-08.25
1.43 1.53
XO XXX
11 Kami Zoller Azusa Pacific x1.43m 4-08.25
1.43 1.53
XO XXX
-- Erica Hawkins CS Bakersfield NH
1.43
XXX
Women Pole Vault Univ.
==========================================================================
Meet: * 4.24m 2/17/2013 Allison Koressel, UCLA
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Kayla Kamaka Long Beach St 3.75m 12-03.50
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75 3.90
P P P P P O XXO XXX
2 Sian Morgan CS Stanislaus 3.60m 11-09.75
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75
P P P P P O XXX
3 Karissa Bell Fresno State 3.60m 11-09.75
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75
P XO O O O O XXX
4 Caroline Weaver Fresno State 3.60m 11-09.75
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75
P O XO O XO XO XXX
5 Katie Yeager La Verne 3.60m 11-09.75
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75
P P P P O XXO XXX
6 Amber Britt Long Beach St 3.45m 11-03.75
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45 3.60
P P P XO XO XXX
7 Gabby Murray Cal Poly 3.30m 10-10.00
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45
P P O O XXX
8 Kim Sanchez Azusa Pacific 3.30m 10-10.00
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45
P P XO XXO XXX
8 Makenzie McRoberts Cal Poly 3.30m 10-10.00
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45
P P XO XXO XXX
10 Ferrin Peterson Cal Poly x3.30m 10-10.00
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45
P P XXO XXO XXX
11 Lexie Glaser Azusa Pacific 3.15m 10-04.00
2.75 2.95 3.15 3.30
O O O XXX
12 Jazmine Tyler San Francisco St 3.15m 10-04.00
2.75 2.95 3.15 3.30
O O XXO XXX
12 Zoe Wilkens Azusa Pacific x3.15m 10-04.00
2.75 2.95 3.15 3.30
O O XXO XXX
12 Reagan Smith CS Stanislaus 3.15m 10-04.00
2.75 2.95 3.15 3.30
P O XXO XXX
15 Taylor Schulze La Verne 2.95m 9-08.00
2.75 2.95 3.15
P O XXX
16 Gabby Gulliano CS Bakersfield 2.95m 9-08.00
2.75 2.95 3.15
O XO XXX
16 Casey Schade Azusa Pacific x2.95m 9-08.00
2.75 2.95 3.15
O XO XXX
-- Amy Loschiavo Cal Poly NH
2.75 2.95 3.15 3.30 3.45
P P P P XXX
Women Long Jump Univ.
==========================================================================
Meet: * 6.37m 2/17/2013 Je'Nia Sears, Fresno State
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Kendal Nielsen Cal Poly 5.46m 17-11.00
FOUL 5.28m 5.46m 5.42m
2 Hilary King San Francisco St 5.45m 17-10.75
5.38m 5.45m FOUL 5.34m
3 Ashley Black San Francisco St 5.42m 17-09.50
5.42m FOUL FOUL 5.15m
4 Shereese Cutler Cal Poly 5.36m 17-07.00
5.28m 5.36m FOUL FOUL
5 Ashley Hatcher Fresno State 5.31m 17-05.25
5.22m 5.12m 5.10m 5.31m
6 Audrena Harlan CS Bakersfield 5.23m 17-02.00
FOUL 5.12m 5.22m 5.23m
6 Jordan Agnew Long Beach St 5.23m 17-02.00
4.90m 5.11m 5.23m 5.00m
8 Bri Cole Sac State 5.22m 17-01.50
5.00m FOUL 4.89m 5.22m
9 Aysia Smith Sac State 5.20m 17-00.75
FOUL 5.20m 5.14m FOUL
10 Chaylene Bruggeman Long Beach St 5.13m 16-10.00
4.92m FOUL 4.80m 5.13m
11 Angel Hill San Francisco St x5.12m 16-09.75
FOUL FOUL 4.64m 5.12m
12 Tiera Simpson Fresno State 5.10m 16-08.75
4.67m 4.90m 5.10m 5.06m
13 Krystal Gutierrez La Verne 4.94m 16-02.50
FOUL 4.94m FOUL FOUL
14 Janesha Anthony San Francisco St x4.93m 16-02.25
FOUL FOUL 4.67m 4.93m
15 Madeline Johnson Cal Poly x4.90m 16-01.00
4.90m 4.73m 4.79m 4.83m
16 Fabrina Espinoza Fresno State x4.85m 15-11.00
FOUL FOUL FOUL 4.85m
17 Savanah Lear Long Beach St x4.53m 14-10.50
4.45m 4.45m 4.53m 4.39m
-- Chantiel Harden CSLA FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Abbrieanna Reyna La Verne FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Women Triple Jump Univ.
==========================================================================
Meet: * 12.63m 2010 Pascale Delanauy, Cheetah Int TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Fabrina Espinoza Fresno State 11.73m 38-06.00
10.88m FOUL FOUL 11.73m
2 Tiera Simpson Fresno State 11.69m 38-04.25
11.69m 11.24m FOUL 11.30m
3 Bri Cole Sac State 11.60m 38-00.75
11.31m 11.60m FOUL FOUL
4 Ashley Hatcher Fresno State x11.59m 38-00.25
11.59m FOUL 11.40m 11.47m
5 Aysia Smith Sac State 11.46m 37-07.25
10.97m 11.40m 11.46m 10.83m
6 Shereese Cutler Cal Poly 11.45m 37-06.75
FOUL FOUL 11.45m FOUL
7 Audrena Harlan CS Bakersfield 10.89m 35-08.75
10.89m 10.88m 10.84m 10.89m
8 Angel Hill San Francisco St 10.81m 35-05.75
FOUL 10.49m FOUL 10.81m
9 Aundrea Yancy Long Beach St 10.80m 35-05.25
10.41m 10.58m 10.64m 10.80m
10 Chaylene Bruggeman Long Beach St 10.65m 34-11.25
10.65m 10.53m FOUL 10.49m
11 Christina Dyok Cal Poly 10.51m 34-05.75
FOUL 10.51m FOUL FOUL
12 Krystal Gutierrez La Verne 10.49m 34-05.00
10.41m FOUL FOUL 10.49m
Women Shot Put Univ.
==========================================================================
Meet: * 15.45m 2/17/2013 Meagan McKee, Fresno State
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Meagan McKee Fresno State 14.29m 46-10.75
14.29m FOUL 14.01m 13.77m 13.29m 13.93m
2 Tyhanna Cooper Sac State 12.73m 41-09.25
11.63m FOUL 10.69m 12.06m 12.73m 11.69m
3 Breanna Standifer UC Davis 12.58m 41-03.25
12.22m FOUL FOUL 12.47m 11.63m 12.58m
4 Nyesa Enakaya CS Stanislaus 12.25m 40-02.25
11.88m 12.25m 9.41m 11.60m FOUL 10.62m
5 Amber Panapa Azusa Pacific 12.08m 39-07.75
11.28m 10.85m 12.08m 11.78m 11.04m 11.64m
6 Alexandra Jones San Francisco St 11.46m 37-07.25
1.97m 10.52m 11.46m 10.23m 10.92m 10.12m
7 Danica Dobosy Azusa Pacific 11.37m 37-03.75
FOUL 11.36m 10.84m 10.52m 11.29m 11.37m
8 Channing Wilson CS Stanislaus 11.14m 36-06.75
11.09m FOUL 11.02m 11.14m 10.66m FOUL
9 Michelle Chung San Francisco St 10.71m 35-01.75
10.63m 10.71m FOUL
10 Ariana Luster San Francisco St x10.67m 35-00.25
10.67m FOUL FOUL 10.48m 9.67m 9.78m
11 Michaela Mundt UC Davis 10.41m 34-02.00
10.41m 9.85m 9.72m
12 Symone Ramirez San Francisco St x10.28m 33-08.75
9.63m 10.19m 10.28m
12 Chrystal Arquines CS Stanislaus x10.28m 33-08.75
10.28m 10.12m 10.03m
14 Devonna Falconer CS Dominguez H 9.60m 31-06.00
9.31m 8.78m 9.60m
15 Consuelo Hernandez CS Stanislaus x8.97m 29-05.25
8.58m 8.97m 8.71m
16 Aun'Twanette Murphy CS Dominguez H 7.34m 24-01.00
7.34m 7.27m 7.30m
17 Stephanie Metoyer CS Dominguez H x7.00m 22-11.75
6.97m 7.00m 6.69m
18 Demeika Haywood CS Dominguez H x6.71m 22-00.25
6.71m 6.66m 6.57m
Women Weight Throw Univ.
==========================================================================
Meet: * 19.44m 2008 Sharon Ayala, Fresno State
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Meagan McKee Fresno State 18.58m 60-11.50
FOUL 18.58m FOUL FOUL 17.89m 18.14m
2 Caitlin Byrd Fresno State 18.05m 59-02.75
16.59m 17.48m FOUL 18.05m FOUL 18.04m
3 Amber Panapa Azusa Pacific 16.41m 53-10.25
15.60m FOUL FOUL FOUL 16.41m FOUL
4 Tawnya Turton Fresno State x16.04m 52-07.50
15.23m 11.80m 15.71m 16.02m 15.82m 16.04m
5 Michelle Chung San Francisco St 16.02m 52-06.75
15.85m 13.22m FOUL 16.02m 15.95m 14.95m
6 Sarah Hussey UC Davis 15.51m 50-10.75
14.21m 14.96m 15.51m 14.93m 14.52m FOUL
7 Tyhanna Cooper Sac State 14.76m 48-05.25
14.17m FOUL 14.22m 14.08m 14.76m 14.59m
8 Channing Wilson CS Stanislaus 14.16m 46-05.50
13.40m 13.88m 14.16m 13.95m 13.24m 14.06m
9 Erica Glassl Azusa Pacific 13.95m 45-09.25
12.95m 13.05m 13.95m 12.10m 12.27m 12.40m
10 Kaylee Fink Azusa Pacific x13.19m 43-03.25
11.98m 13.19m 12.31m
11 Katie Hodges CS Stanislaus 13.00m 42-08.00
FOUL 13.00m FOUL
12 Consuelo Hernandez CS Stanislaus x12.69m 41-07.75
11.92m 12.69m FOUL
13 Alexandra Jones San Francisco St 11.34m 37-02.50
FOUL 11.34m FOUL
14 Symone Ramirez San Francisco St x10.36m 34-00.00
10.36m FOUL FOUL
15 Chrystal Arquines CS Stanislaus x9.70m 31-10.00
FOUL 9.70m FOUL
Women 55 Meter Dash Open
================================================================
Meet: * 6.79 2009 Brianna Glenn, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Kenyanna Wilson Unattached 6.85
2 Tenisha Eastman Unattached 7.34
Women 55 Meter Dash Open
================================================================
Meet: * 6.79 2009 Brianna Glenn, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
1 Tenisha Eastman Unattached 7.37
2 Allison Padget Santiago Canyon 7.87
3 Kim Torres Santiago Canyon x8.71
4 Jasmine Rosario UC Santa Cruz 8.83
Section 2
1 Kenyanna Wilson Unattached 6.93
2 Hartett Bhullar Santiago Canyon 8.22
Women 600 Yard Run Open
================================================================
Meet: * 1:21.75 2008 Ysanne Williams, Jamaica
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Allison Padget Santiago Canyon 1:40.82
2 Erica Embro Santiago Canyon 1:43.53
3 Kylie Bentley Santiago Canyon x1:44.40
4 Kimberly Ramirez Santiago Canyon x1:47.64
Section 2
1 Ashley Tallon Fresno Pacific 1:27.77
2 Hanisha Marshall Fresno Pacific 1:28.81
3 Tara Edwards Fresno Pacific x1:31.67
4 Tia Edwards Fresno Pacific x1:32.17
Women 800 Meter Run Open
================================================================
Meet: * 2:08.08 2008 Neisha Bernard-Thonas, Grenada
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Courtney Moore Fresno Pacific 2:18.94
2 Lindsey Meng Santiago Canyon 2:25.45
3 Jordan Keller Santiago Canyon 2:38.90
4 Allegra Leedom UC Santa Cruz 2:39.73
5 Asiria Ramirez Santiago Canyon x2:53.09
Women 1 Mile Run Open
================================================================
Meet: * 5:47.85 2011 Stevie Brumwell, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
1 Jordan Keller Santiago Canyon 5:56.45
2 Allegra Leedom UC Santa Cruz 7:10.69
Women 55 Meter Hurdles Open
================================================================
Meet: * 7.51 2008 Priscilla Lopes, Canada
Name Year School Finals
================================================================
1 Tiffeny Parker Unattached 8.00
2 Chanel Parker Unattached x8.07
3 Valeria Altamirano UC Santa Cruz 11.96
4 Angel Silva Santiago Canyon x12.95
Section 2
1 Jayla Laidley Fresno Pacific 8.69
2 Erica Embro Santiago Canyon 11.14
Section 3
1 Sirena Williams Unattached 7.73
2 Kylie Bentley Santiago Canyon 11.34
Women 55 Meter Hurdles Open
================================================================
Meet: * 7.51 2008 Priscilla Lopes, Canada
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Sirena Williams Unattached 7.83
2 Chanel Parker Unattached 8.12
3 Tiffeny Parker Unattached x8.44
4 Jayla Laidley Fresno Pacific 8.49
5 Erica Embro Santiago Canyon 11.16
6 Kylie Bentley Santiago Canyon 11.20
Women High Jump Open
==========================================================================
Meet: * 1.95m 2008 Amy Acuff, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Sarah Hill Fresno Pacific 1.68m 5-06.00
1.43 1.53 1.60 1.68 1.73
O O O XXO XXX
2 Montana Lowe Fresno Pacific 1.43m 4-08.25
1.43 1.53
O XXX
-- Miranda Arnett UC Santa Cruz NH
1.43
XXX
Women Pole Vault Open
==========================================================================
Meet: * 4.37m 2009 Stacy Dragila, Nike
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Samantha Eilert Unattached 3.45m 11-03.75
2.95 3.15 3.30 3.45 3.60
P P O XO XXX
2 Siobhan Anderson Unattached 3.30m 10-10.00
2.95 3.15 3.30 3.45
P P O XXX
3 Alyana Nicolas San Jose City 3.15m 10-04.00
2.95 3.15 3.30
O XO XXX
-- Kathy Chang Unattached NH
2.95
XXX
-- Mallory Gilbert Unattached NH
2.95 3.15 3.30 3.45 3.60 3.75
P P P P P XXX
Women Long Jump Open
==========================================================================
Meet: * 6.40m 2008 Elva Goulbourne, Jamaica
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Tiffeny Parker Unattached 5.54m 18-02.25
5.36m 5.30m 5.54m PASS
2 Sharessa Archie Fresno Pacific 5.45m 17-10.75
FOUL FOUL FOUL 5.45m
3 Erica Embro Santiago Canyon 4.35m 14-03.25
FOUL FOUL FOUL 4.35m
4 Hartett Bhullar Santiago Canyon 3.75m 12-03.75
FOUL 3.75m 3.40m 3.03m
5 Jasmine Rosario UC Santa Cruz 3.45m 11-04.00
FOUL 3.19m 3.45m 3.36m
-- Katie Cummins UC Santa Cruz FOUL
FOUL PASS PASS PASS
Women Shot Put Open
==========================================================================
Meet: * 11.72m 2/17/2013 Jaylynn Farley, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Courtney Smith Fresno Pacific 11.25m 36-11.00
10.76m 11.25m 10.93m 11.03m 11.18m 10.93m
2 Corie Hamilton Fresno Pacific 9.39m 30-09.75
8.75m 8.70m 9.21m 9.08m 9.39m 9.37m
3 Sarah King Fresno Pacific x9.29m 30-05.75
8.87m 8.76m 9.20m 9.29m 8.58m 9.01m
4 Angel Silva Santiago Canyon 7.13m 23-04.75
6.91m 6.97m 6.50m 6.75m 7.13m 7.00m
Women Weight Throw Open
==========================================================================
Meet: * 18.39m 2010 Sharon Ayala, Mexico
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Lindsey McKee San Jose City 15.53m 50-11.50
14.59m 15.45m FOUL 14.74m 15.53m FOUL
2 Jayme Gonzalez San Jose City 11.83m 38-09.75
FOUL 10.50m 11.83m FOUL 11.48m FOUL
Men 55 Meter Dash Univ.
================================================================
Meet: * 6.30 2012 Michael Davis, CS Bakersfield
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 DeVante Munoz Sacramento City x6.59
2 Brennan May Azusa Pacific x6.68
3 Robert Oshodin La Verne 6.69
4 Chris Haith Sacramento City x6.72
5 Dominic Woods La Verne x6.80
6 Sameer Sedam Azusa Pacific x6.97
Section 2
1 Nick Gonsalves La Verne 6.44
2 Ronald Douglas Azusa Pacific 6.48
3 Kaleb Starks Sacramento City 6.52
4 Delano Clarke Sacramento City 6.54
5 Ben Byer Azusa Pacific 6.65
6 Damantee James Sacramento City x6.76
Men 55 Meter Dash Univ.
================================================================
Meet: * 6.30 2012 Michael Davis, CS Bakersfield
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Ronald Douglas Azusa Pacific 6.51
2 Damantee James Sacramento City x6.68
3 Nick Aguliar La Verne x6.97
4 KJ Watson Sacramento City x7.24
Section 2
1 Delano Clarke Sacramento City 6.61
2 Brennan May Azusa Pacific x6.73
3 Dominic Woods La Verne x6.80
Section 3
1 Nick Gonsalves La Verne 6.52
2 DeVante Munoz Sacramento City x6.71
3 Sameer Sedam Azusa Pacific x6.76
4 Chris Haith Sacramento City x6.77
5 Trenton Merrill Azusa Pacific x7.44
Section 4
1 Kaleb Starks Sacramento City 6.55
2 Ben Byer Azusa Pacific 6.67
3 Robert Oshodin La Verne 6.69
4 Ruslan Martynovich Sacramento City x6.81
5 Michael Robinson Sacramento City x7.51
Men 600 Yard Run Univ.
================================================================
Meet: * 74.28 2010 Anthony Logan, Azusa Pacific
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Jeremy Boughton Sacramento City 77.66
2 Armando Martinez Sacramento City x78.89
3 Alex Roberts Sacramento City x79.03
4 Jauve Johnson Sacramento City x1:25.34
Section 2
1 Armani Reynolds Sacramento City 75.99
2 Khayree Jones La Verne 77.82
3 Michael Ramirez La Verne 77.88
4 Cedric Quatey Sacramento City x78.68
5 Devante Brooks Sacramento City x1:25.87
Men 55 Meter Hurdles Univ.
================================================================
Meet: * 7.44 2012 Cedrique Smith, Azusa Pacific
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Jacob Hare Azusa Pacific 7.63
2 Matthew Kenney Azusa Pacific 8.00
3 KJ Watson Sacramento City 8.08
4 Jacob Lopez La Verne 8.55
5 Jason Nicholls La Verne 9.15
Men 4x145 Meter Relay Univ.
================================================================
Meet: * 65.99 2011 , CS Bakersfield
School Finals
================================================================
1 Sacramento City 67.26
1) Kaleb Starks 2) Delano Clarke
3) Damantee James 4) DeVante Munoz
2 Sacramento City 'B' x68.58
1) Ruslan Martynovich 2) Chris Haith
3) Michael Robinson 4) Kahlil Williams
3 UC Santa Cruz 77.54
Men 4x400 Meter Relay Univ.
================================================================
Meet: * 3:28.77 2011 , CS Stanislaus
School Finals
================================================================
1 Sacramento City 'B' 3:49.75
1) Alex Roberts 2) Damantee James
3) Jauve Johnson 4) Devante Brooks
2 La Verne 'B' 3:53.42
1) Jacob Lopez 2) Jason Nicholls
3) Nick Aguliar 4) Dominic Woods
-- Sacramento City DNF
1) Cedric Quatey 2) Armani Reynolds
3) Jeremy Boughton 4) Armando Martinez
-- La Verne DQ
1) Chancise Watkins 2) Nick Gonsalves
3) Khayree Jones 4) Robert Oshodin
Men High Jump Univ.
==========================================================================
Meet: * 2.14m 2010 Wes Wells, Fresno Pacific
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 James Francis La Verne 1.83m 6-00.00
1.76 1.83 1.91
O O XXX
Men Pole Vault Univ.
==========================================================================
Meet: * 4.83m 2009 James Nunno, California
Meet: * 4.83m 2012 Trent Perez
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Michael Montgomery Long Beach St 4.83m* 15-10.00
3.97 4.17 4.37 4.52 4.68 4.83 5.00
P P P P XO XO XXX
2 Brandon Hierholzer Long Beach St x4.68m 15-04.25
3.97 4.17 4.37 4.52 4.68 4.83
P P P XO XO XXX
2 Conner Rouse Long Beach St 4.68m 15-04.25
3.97 4.17 4.37 4.52 4.68 4.83
P P P P O XXX
4 Niko Althaus Long Beach St x4.52m 14-10.00
3.97 4.17 4.37 4.52 4.68
P P P O XXX
5 Paul Clark La Verne 4.17m 13-08.25
3.97 4.17 4.37
O XO XXX
5 Jason Nicholls La Verne 4.17m 13-08.25
3.97 4.17 4.37
O O XXX
-- Zach Landaker Sacramento City NH
3.97
XXX
-- Najee Benafghoul Sacramento City NH
3.97
XXX
-- Kyle Rodriques Sacramento City NH
3.97
XXX
Men Long Jump Univ.
==========================================================================
Meet: * 6.91m 2011 Remigius Roskosch, Academy/Arts
Name Year School Finals
==========================================================================
1 James Francis La Verne 7.04m* 23-01.25
6.99m FOUL 6.67m 7.04m
2 David Shulte Azusa Pacific 6.76m 22-02.25
6.35m 6.61m FOUL 6.76m
3 Jacob Lopez La Verne 6.34m 20-09.75
6.34m 6.16m 5.85m FOUL
4 DeVante Munoz Sacramento City 6.20m 20-04.25
FOUL 6.19m 5.88m 6.20m
5 Ruslan Martynovich Sacramento City 6.16m 20-02.50
6.16m FOUL FOUL
6 Chris Haith Sacramento City x6.06m 19-10.75
5.64m FOUL 6.06m FOUL
7 Art Hinojosa La Verne x6.04m 19-09.75
FOUL 6.04m FOUL FOUL
8 Spencer Gray Long Beach St 5.29m 17-04.25
5.29m FOUL PASS PASS
9 Michael Robinson Sacramento City x5.24m 17-02.25
4.99m 5.24m 5.10m 4.98m
Men Triple Jump Univ.
==========================================================================
Meet: * 14.98m 2/17/2013 Paul Turner, La Verne
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Spencer Gray Long Beach St 14.15m 46-05.25
FOUL 13.83m FOUL 14.15m
2 Andrew Tran Unattached 14.04m 46-00.75
FOUL 13.66m 14.04m 14.01m
3 Jacob Lopez La Verne 13.52m 44-04.25
13.33m 13.35m 13.52m 13.33m
4 Darren Geenen Azusa Pacific 13.09m 42-11.50
FOUL 13.09m FOUL FOUL
5 Chris Haith Sacramento City 12.87m 42-02.75
12.86m 12.87m 12.47m FOUL
Men Shot Put Univ.
==========================================================================
Meet: * 17.91m 2012 Jacob Weintraub, Long Beach St
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Brad Beckwith Azusa Pacific 14.37m 47-01.75
13.24m 14.37m FOUL 13.67m 14.30m 12.89m
2 Jaime Cruz Sacramento City 13.40m 43-11.75
12.69m 12.87m 13.40m 12.70m 12.69m 11.99m
3 Nigel Frazier Sacramento City 13.32m 43-08.50
FOUL FOUL 13.32m FOUL FOUL FOUL
4 Miles Gastil Azusa Pacific 13.04m 42-09.50
FOUL 13.04m 11.58m FOUL 10.71m 11.38m
5 Henry Sharoyan Sacramento City x11.88m 38-11.75
11.21m 10.97m FOUL 11.66m 11.78m 11.88m
6 Garrett Siscal Sacramento City x11.58m 38-00.00
10.64m 10.98m 10.91m 11.15m 11.58m 11.49m
7 Andrew Bell Sacramento City x11.35m 37-03.00
10.30m 10.92m 11.13m 10.57m 10.00m 11.35m
8 Noah McMahon Sacramento City x10.28m 33-08.75
FOUL 9.42m 8.59m 8.83m 10.10m 10.28m
9 Darren Brundage Sacramento City x9.84m 32-03.50
9.18m FOUL FOUL 9.64m 9.78m 9.84m
Men Weight Throw Univ.
==========================================================================
Meet: * 20.58m 2012 Alec Faldermeyer, UCLA
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Brad Beckwith Azusa Pacific 15.74m 51-07.75
14.30m FOUL 15.61m 15.45m 14.43m 15.74m
2 Miles Gastil Azusa Pacific 15.26m 50-00.75
13.31m 13.41m FOUL FOUL 14.03m 15.26m
3 Garrett Siscal Sacramento City 14.52m 47-07.75
13.42m 13.62m 14.22m 14.52m FOUL FOUL
4 Jaime Cruz Sacramento City 13.25m 43-05.75
11.51m 11.95m 12.12m 13.25m 12.13m FOUL
5 Nigel Frazier Sacramento City x12.86m 42-02.25
12.42m FOUL 11.43m 12.86m 11.81m 11.57m
6 Andrew Bell Sacramento City x12.47m 40-11.00
11.53m 11.50m 12.09m 11.93m 12.47m FOUL
7 Henry Sharoyan Sacramento City x11.70m 38-04.75
10.04m 9.89m 10.91m 10.83m 11.20m 11.70m
8 Darren Brundage Sacramento City x10.70m 35-01.25
FOUL FOUL 8.96m 9.68m 10.70m 9.93m
9 Noah McMahon Sacramento City x10.34m 33-11.25
9.05m 10.06m FOUL FOUL 10.34m 10.32m
Men 55 Meter Dash Open
================================================================
Meet: * 6.17 2009 Josh Norman, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Rubin Williams Unattached 6.29
2 Rolland Slade Unattached x6.58
3 Darryl Allen UC Santa Cruz x7.53
Section 2
1 Tommy Curry Unattached 6.32
2 Kamara Biawogi Unattached x6.54
3 Jason Dunn Unattached x6.55
4 Josh Spalding Fresno Pacific 7.15
Section 3
1 Nyhiem Hunter Unattached x6.79
2 Ian Dildine Unattached x6.92
3 Vic Pinto Unattached x7.87
Section 4
1 Ridley Babatunde Unattached x6.38
2 Max Jimenez Fresno Pacific 6.79
3 Alex Sanchez Santiago Canyon 6.99
4 Kanta Ito UC Santa Cruz 7.50
5 Johnny Cortez UC Santa Cruz x8.13
Section 5
1 Breonntae Snelling Unattached x6.55
2 Darius Recard Unattached x6.56
3 Darius Balckwell Unattached x6.77
4 Dante Spears Unattached x6.80
Section 6
1 Anthony Riggins Unattached x6.50
2 Chris Mamon Unattached x6.63
3 Michael Ferrell Unattached x6.91
4 Michael Johnson Unattached x7.09
5 Tyler Jung UC Santa Cruz 7.42
Men 55 Meter Dash Open
================================================================
Meet: * 6.17 2009 Josh Norman, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Jason Dunn Unattached x6.53
2 Rolland Slade Unattached x6.54
3 Darius Recard Unattached x6.58
4 Max Jimenez Fresno Pacific 6.82
-- Darius Balckwell Unattached DNF
Section 2
1 Rubin Williams Unattached 6.25
2 Tommy Curry Unattached 6.33
3 Ridley Babatunde Unattached x6.36
4 Anthony Riggins Unattached x6.44
5 Kamara Biawogi Unattached x6.51
6 Breonntae Snelling Unattached x6.70
Men 600 Yard Run Open
================================================================
Meet: * 69.97 2008 Khadevis Robinson, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Ronnie Floyd Unattached 75.60
2 Caleb Fieldor Fresno Pacific 76.24
3 Dimitry Yakoushkin Unattached 78.80
4 Jesse White Unattached x1:20.13
5 Daniel Marin San Jose City 1:24.99
6 Alex Sanchez Santiago Canyon 1:25.76
Section 2
1 Jordan Davis Santiago Canyon 79.55
2 Devon Howard Unattached x1:25.63
3 Ingar Wang UC Santa Cruz 1:35.23
4 Johnny Cortez UC Santa Cruz 1:37.97
Men 800 Meter Run Open
================================================================
Meet: * 1:58.63 2/17/2013 Jung Jin Park, Korea
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Mike Bevaqua Fresno Pacific 2:06.39
2 Leonardo Garcia UC Santa Cruz 2:09.83
3 Sergio Trejo-Alvardo Santiago Canyon x2:11.35
4 David Hernandez Santiago Canyon x2:15.17
5 Tyler Jung UC Santa Cruz 2:15.66
6 Luis Antonio UC Santa Cruz x2:29.40
Section 2
1 Eric Brooks Unattached x2:03.07
2 Ryan Figueroa Santiago Canyon 2:05.05
3 Sebastian Ramirez Santiago Canyon 2:05.31
4 Adam Awad Fresno Pacific 2:06.80
5 Brandon Hill Unattached x2:07.63
6 Raymond Adams Santiago Canyon x2:16.58
-- Vic Pinto Unattached DNF
Section 3
1 Abraham Alvarado Unattached 1:55.77*
2 Dean Alley Unattached 1:56.75*
3 Michael Mrgudic Unattached x2:02.58
4 David Rosales Unattached x2:02.64
5 Vojta Ripa Unattached x2:03.42
6 Josh Quintal Unattached x2:03.58
7 Ryan Ernst Unattached x2:07.12
Men 1 Mile Run Open
================================================================
Meet: * 4:05.52 2008 Ryan McKenzie, Canada
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Nick Stefanyshyn UC Merced 4:55.29
2 Chris Jones UC Merced x4:57.55
3 Luis Ayala UC Merced x4:58.25
4 Brandon Hill Unattached x5:00.59
5 David Hernandez Santiago Canyon x5:01.91
6 Lino Flores Unattached x5:04.05
7 Jorge Lopez UC Merced x5:04.17
8 Ryan Miller Unattached x5:04.32
9 Michael Kinoshita Unattached x5:07.85
10 Drake Rogers Santiago Canyon x5:12.98
11 Vicente Guzman Unattached x5:16.74
12 Fernando Mendez Unattached x6:09.91
Section 2
1 Dallas Nord Fresno Pacific 4:31.31
2 Bruk Assefa Unattached 4:32.11
3 Ismael Guzman Fresno Pacific 4:34.99
4 Ricardo Jazo Fresno Pacific x4:35.94
5 Alex Villaescusa Unattached 4:37.45
6 Jason Lewis Unattached x4:37.73
7 Cody Kinsman Fresno Pacific x4:39.06
8 Daniel Pena UC Merced 4:40.19
9 Alex Reyes Unattached x4:48.91
10 Eric Ninh Sacramento City 4:48.98
11 Alan Esparza Santiago Canyon 4:56.91
12 Sergio Trejo-Alvardo Santiago Canyon 4:59.79
Men 55 Meter Hurdles Open
================================================================
Meet: * 7.14 2011 Allen Johnson, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Chris Mamon Unattached 7.56
2 Keane Bland Unattached 7.59
3 Slater Ezell Unattached x7.77
4 Lee Daniels Unattached x7.78
5 Jason Dunn Unattached x8.04
6 Jordan Davis Santiago Canyon 8.73
Men 55 Meter Hurdles Open
================================================================
Meet: * 7.14 2011 Allen Johnson, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
1 Slater Ezell Unattached x7.77
2 Jason Dunn Unattached x8.22
3 David Rosenbaum Santiago Canyon 8.88
4 Shea Lyons Santiago Canyon x10.16
Section 2
1 Chris Mamon Unattached 7.51
2 Keane Bland Unattached 7.66
3 Lee Daniels Unattached x7.90
4 Jordan Davis Santiago Canyon 8.69
5 Al-Jay Hammond Santiago Canyon x9.12
Men 4x400 Meter Relay Open
================================================================
Meet: * 3:26.87 2009 , Fresno State
School Finals
================================================================
Section 1
1 Santiago Canyon 3:44.71
1) Ryan Figueroa 2) Taylor Torres
3) Alex Sanchez 4) Jordan Davis
2 UC Santa Cruz 4:15.04
Men High Jump Open
==========================================================================
Meet: * 2.02m 2011 Michael Souza, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Fletcher Carlyle Unattached 2.10m* 6-10.75
1.76 1.83 1.91 1.98 2.06 2.10 2.15
P P P XO XO XO XXX
2 Maurice Spikes Unattached 1.98m 6-06.00
1.76 1.83 1.91 1.98 2.06
P P O XO XXX
-- Ryan Taylor Santiago Canyon NH
1.76
XXX
-- David Rosenbaum Santiago Canyon NH
1.76
XXX
Men Pole Vault Open
==========================================================================
Meet: * 5.50m 2/17/2013 Brad Walker, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Paris Pijuan Unattached 4.52m 14-10.00
3.97 4.17 4.37 4.52 4.67
P P O O XXX
2 Charles Langwasser Unattached 4.52m 14-10.00
3.97 4.17 4.37 4.52 4.67
P P XO XO XXX
3 Kyser Anderson Unattached x4.52m 14-10.00
3.97 4.17 4.37 4.52 4.67
P P P XXO XXX
4 Jake Anderson Unattached x4.37m 14-04.00
3.97 4.17 4.37 4.52
P XXO XO XXX
5 Luis Magana San Jose City 4.17m 13-08.25
3.97 4.17 4.37
XXO O XXX
6 Christian Serrano San Jose City 3.97m 13-00.25
3.97 4.17
O XXX
-- Tyler Wallace Unattached NH
3.97 4.17 4.37 4.52 4.67 5.00
P P P P P XXX
-- Nuriddin Ziyadinov Fresno Pacific NH
3.97
XXX
-- Tyler Hiester Fresno Pacific NH
3.97
XXX
-- Shannon Piele Unattached NH
3.97
XXX
Men Long Jump Open
==========================================================================
Meet: * 7.69m 2008 John Moffit, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Devin Harrison Unattached 7.26m 23-10.00
7.01m 7.07m 7.07m 7.26m
2 Donte McDaniel Fresno Pacific 6.77m 22-02.50
FOUL 6.21m 6.31m 6.77m
3 Vincent Llubit Unattached 6.36m 20-10.50
6.36m 6.33m 6.07m 6.18m
4 Jason Dunn Unattached x6.30m 20-08.00
6.16m 6.03m 5.87m 6.30m
5 Dante Spears Unattached x6.24m 20-05.75
6.19m 6.24m FOUL FOUL
6 Andrew Tran Unattached x6.18m 20-03.50
6.18m 6.03m FOUL 5.95m
7 Josiah Ford Fresno Pacific 6.12m 20-01.00
6.12m FOUL FOUL FOUL
8 Dimitry Yakoushkin Unattached x5.98m 19-07.50
5.86m 5.98m FOUL 5.94m
9 Ian Dildine Unattached x5.76m 18-10.75
FOUL FOUL FOUL 5.76m
10 Ryan Taylor Santiago Canyon 5.70m 18-08.50
5.54m 5.38m 5.33m 5.70m
11 Lai Wong UC Santa Cruz 5.62m 18-05.25
FOUL FOUL FOUL 5.62m
12 Leonardo Garcia UC Santa Cruz 5.52m 18-01.50
5.52m 5.41m FOUL 5.47m
13 Kanta Ito UC Santa Cruz x5.29m 17-04.25
5.29m 4.90m FOUL FOUL
14 Sava Boyadjiev Unattached x4.95m 16-03.00
4.95m FOUL FOUL FOUL
Men Shot Put Open
==========================================================================
Meet: * 21.06m 2008 Reese Hoffa, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Brandon Greenberg Unattached 17.19m 56-04.75
16.94m 17.18m 17.19m 16.75m 16.58m 16.66m
2 Ben Parodi Unattached 16.40m 53-09.75
15.50m 15.73m 15.68m 15.49m 16.40m 15.47m
3 Joseph Munoz Unattached x14.32m 46-11.75
13.70m 13.96m 13.26m 14.31m 13.74m 14.32m
4 Ethan Hoff Fresno Pacific 13.16m 43-02.25
12.95m 12.04m 12.27m FOUL 13.16m 13.11m
5 Edwardo Hernandez Santiago Canyon 10.62m 34-10.25
9.75m 9.63m 10.42m 10.06m 10.09m 10.62m
6 Kyle Hillenburg Unattached x10.18m 33-04.75
7.73m 8.96m 10.01m 9.12m 10.18m 9.86m
7 Ziatko Vlasic Fresno Pacific 10.08m 33-01.00
10.08m 9.68m 9.28m FOUL 7.40m 9.03m
8 Desmond Adams Santiago Canyon 9.51m 31-02.50
9.09m 9.43m 9.51m 9.43m 9.29m 8.85m
9 Leonardo Garcia UC Santa Cruz 7.37m 24-02.25
7.37m 7.00m 6.56m 7.22m 7.19m 6.81m
Men Weight Throw Open
==========================================================================
Meet: * 18.01m 2010 Derek Kasselstrand, CS Bakersfield
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Matt Bender Unattached 15.98m 52-05.25
15.98m 15.28m FOUL 15.17m FOUL 15.39m
2 Luis Aguilar Unattached 11.58m 38-00.00
FOUL 10.82m 11.58m 10.14m 10.47m 11.12m
3 Kyle Hillenburg Unattached x11.15m 36-07.00
FOUL 10.05m FOUL 10.28m 11.15m FOUL
4 Leonardo Garcia UC Santa Cruz 8.21m 26-11.25
7.36m FOUL FOUL 7.85m 8.21m 7.64m
Men 55 Meter Dash Masters
================================================================
Meet: * 6.79 2/17/2013 Demitrius Snaer, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Mark Warren Unattached 7.35
2 Kevin Biggers Unattached 7.43
3 Hubert Evans Unattached x7.46
4 O'Neil Wright Unattached x7.80
5 Jim Booze West Valley TC 8.13
6 Robert Taylor Unattached x8.21
Men 600 Yard Run Masters
================================================================
Meet: * 1:28.09 2011 Jeff Lawrence, Golden West AC
Name Year School Finals
================================================================
1 Terry Parks Unattached 1:26.44*
2 Steve Hardison West Valley TC 1:34.35
3 Dennis Duffy West Valley TC 1:56.43
Men 55 Meter Hurdles Masters
================================================================
Meet: * 8.05 2011 Richard Holmes, Unattached
Name Year School Finals
================================================================
-- Dimitry Yakoushkin Unattached DNF
Men Shot Put Masters
==========================================================================
Meet: * 12.93m 2012 Dan Lloyd, Unattached
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Daniel Lloyd Unattached 13.48m* 44-02.75
11.83m 13.48m 12.63m 12.69m FOUL FOUL
2 Ron McKee Unattached 11.22m 36-09.75
10.82m 11.03m 10.71m FOUL FOUL 11.22m
DUAL MEET SCORES
Women
Azusa Pacific 40.00 32.00 Cal St. Dom. Hills
Cal St. Los Angeles 45.00 39.00 Azusa Pacific
Cal St. Stanislaus 52.00 34.00 Azusa Pacific
La Verne 46.00 36.00 Azusa Pacific
San Francisco St. 60.00 35.00 Azusa Pacific
Cal St. Bakersfield 48.00 46.00 Cal Poly
Fresno State 57.00 35.00 Cal Poly
Cal Poly 39.66 19.33 Long Beach St.
Cal Poly 48.00 29.00 San Jose St.
Fresno State 63.00 47.00 Cal St. Bakersfield
Cal St. Bakersfield 57.00 24.00 Long Beach St.
Cal St. Bakersfield 56.00 21.00 San Jose St.
Cal St. Los Angeles 40.00 32.00 Cal St. Dom. Hills
Cal St. Stanislaus 59.00 27.00 Cal St. Dom. Hills
La Verne 45.00 36.00 Cal St. Dom. Hills
San Francisco St. 66.00 22.00 Cal St. Dom. Hills
Cal St. Stanislaus 51.00 45.00 Cal St. Los Angeles
Cal St. Los Angeles 46.00 40.00 La Verne
Cal St. Stanislaus 60.00 45.00 La Verne
San Francisco St. 56.50 54.50 Cal St. Stanislaus
Fresno State 61.00 19.00 Long Beach St.
Fresno State 64.00 24.00 San Jose St.
San Francisco St. 67.00 37.00 La Verne
San Jose St. 29.00 29.00 Long Beach St.
Men
La Verne 45.00 37.00 Azusa Pacific
Sacramento City 41.00 38.00 Azusa Pacific
Sacramento City 50.00 43.00 La Verne
Girls 55 Meter Dash
================================================================
Meet: * 7.02 2/6/2010 Jenna Puterbaugh, Santa Fe Chr TC
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Nunn, Ashley SR Taft TC 7.52 7.512
2 Tucker, Hollie JR Clovis West TC 7.65
3 Rastogi, Lisa SO Fountain Vly TC 7.92
4 Devine, Lauren SO Carondelet TC 7.94 7.936
5 Silvera, Sanciana SO Carondelet TC 8.07
6 Peterson, Heather FR Fountain Vly TC 8.10
Heat 2 Preliminaries
1 Gillian, Kennedy SO Mission Viejo 7.35q 7.349
2 Gaston, Onyx JR LB Poly TC 7.41 7.408
3 Chiang, Lindsay SR Fountain Vly TC 7.57 7.570
4 Revell, Adria SR Foothill Pleasan 7.75 7.745
5 Huynh, Nathalie JR Fountain Vly TC 7.78 7.775
6 Davis, Cora FR Fountain Vly TC 8.00
Heat 3 Preliminaries
1 Craver, Maia SR Woodbridge TC 7.47 7.468
2 Limp, Sara JR Los Alamitos TC 7.51
3 Williams, Melanee JR Millikan TC 7.75 7.743
4 Gumbs, Kristina JR Carson TC 7.88 7.879
5 Fontes, Subria SO Oxnard TC 7.89
6 Aranda, Ciara SR Newark Mem. TC 8.08
Heat 4 Preliminaries
1 Ledbetter, Sophia JR Santa Fe TC 7.44
2 Norwood, Essence SR John Muir TC 7.45 7.441
3 Stevenson, Ciynamon SO Great Oak TC 7.47 7.467
4 Smith, Naomi FR Newark Mem. TC 7.49 7.490
5 Roth, Robii SR Lakewood TC 7.78 7.777
6 Zamudio, Ana SO Livingston TC 8.56
Heat 5 Preliminaries
1 Smith, Jazmine SR Elk Grove TC 7.28q 7.278
2 Burleson, Lovie JR Vista MurrietaTC 7.41 7.405
3 Hunt, Adriana SR Lakewood TC 7.70 7.700
4 Amon, Olivia JR Channel Islands 7.73
5 Cook, Sahla SO Mission Viejo 7.75 7.750
6 Williams, Morgan James Logan TC 7.94 7.936
Heat 6 Preliminaries
1 Drinkard, Lamonna SO James Logan TC 7.37 7.365
2 Greenlaw, Alisha SR Rio Mesa TC 7.55
3 Pace, Adryahna SR Univ. City- TC 7.86 7.856
4 Milici, Amanda JR Eagle Rock TC 7.98 7.976
5 Giao, Jenny SR Elk Grove TC 7.99 7.988
Heat 7 Preliminaries
1 Hughes, Allanah SR Saint Marys Coll 7.40
2 Brice, Jelia JR Bear Creek TC 7.41 7.401
3 Potts, Maurcedez SO Newark Mem. TC 7.49 7.483
4 Donovan, Hollis JR Dana Hills TC 7.60
5 Smith, Johnae FR Lakewood TC 7.77
6 Zavala, Emily SR Great Oak TC 7.95
Heat 8 Preliminaries
1 Ibekwe, Uwakmfon JR Riv. North TC 7.33q 7.323
2 Arnold, Hannah JR Whitney TC 7.52 7.513
3 Jablonski, Brina SR Woodbridge TC 7.66 7.653
4 Glasgow, Riley SR Fountain Vly TC 7.79 7.789
5 Cromer, Christina SR Univ. City- TC 7.86 7.853
Heat 9 Preliminaries
1 Shuford, Briana JR Saint Marys Coll 7.25q
2 Haffar, Jasmine JR Simi Valley TC 7.59
3 Williams, Araya JR Pamona Catholic 7.61 7.602
4 Clark, Summer FR Murrieta MesaTC 7.75 7.744
5 Edwards, Britney SO Elk Grove TC 8.13 8.129
6 Hess, Maddie JR Carondelet TC 8.32
Heat 10 Preliminaries
1 Davidson, Moesha SR Kings Academy TC 7.32q
2 Webb, Miah JR Oaks ChristianTC 7.33q 7.324
3 Williams, Schantell JR St. Marys TC 7.35q 7.349
4 Chen, Hannah SR Los Gatos TC 7.37 7.364
5 Heising, Hannah Helen SR Woodbridge TC 7.61 7.609
6 Jablonski, Rini SO Woodbridge TC 7.83
Heat 11 Preliminaries
1 Lewis, Canisha SR Edison Fresno TC 7.33q 7.327
2 Thomas, Imani SR Pleasant GroveTC 7.43
3 Barrett, Joli SO LB Poly TC 7.68
4 Sarmiento, Aiza JR Rio Mesa TC 7.79 7.783
5 Oku, Kalie SO Los Altos TC 7.88 7.879
6 Avina, Avery FR Carondelet TC 7.96
Heat 12 Preliminaries
1 Hardin, Sade SR Colony TC 7.37 7.365
2 Gould, Michelle SO La Costa Canyon 7.42 7.419
3 Reynolds, Eleni JR Homestead TC 7.58 7.575
4 McCloud, Devin FR Carson TC 7.62
5 Willey, Elizabeth SO San Luis Obispo 7.98 7.973
6 Poindexter, Niema SR Dos Pueblos TC 7.99 7.983
Heat 13 Preliminaries
1 Bunch, Jazmen SR Edison Fresno TC 7.17q
2 Lanovaz, Caice SO Los Gatos TC 7.38
3 Chadwick, Anita JR La Costa Canyon 7.52 7.520
4 Kupelan, Katia JR Winward TC 7.79 7.785
5 Delgadillo, Lauren SR Fountain Vly TC 7.81 7.805
6 Senter, Quincey SO Los Gatos TC 8.14
Heat 14 Preliminaries
1 Mullins, Mirajh JR Lakewood TC 7.48
2 Perez, Sarah SO Mater Dei TC 7.50
3 Brown, Anaiah JR Saint Marys Coll 7.54 7.539
4 Schiller, Noelle FR Westlake TC 7.78 7.772
5 Topielski, Emily JR Foothill Pleasan 7.99 7.981
6 Solis, Jasmine JR Livingston TC 8.13 8.128
Heat 15 Preliminaries
1 Perkins, Phalisha SO LB Poly TC 7.42 7.417
2 Cook, Daria SR Vacaville TC 7.45 7.441
3 Budei, Kalesi JR Branham TC 7.58 7.578
4 Balayot, Kassandra JR Channel Islands 7.66 7.656
5 Marshall, Mya FR Great Oak TC 7.81 7.802
-- Drew, Danielle Unattched DNF
Heat 16 Preliminaries
1 Graham, Jasmyne JR Roosevelt TC 7.28q 7.277
2 Torras, Marina JR Los Gatos TC 7.57 7.570
3 King, Michaela SR Dana Hills TC 7.58 7.573
4 Onnekikami, Tunika SO Peninsula TC 7.58 7.576
5 Hirata, Samantha JR Fountain Vly TC 7.70 7.697
6 Mell, Amanda SO Los Altos TC 8.03
Heat 17 Preliminaries
1 Peterson, Sierra SR Saint Marys Coll 7.33q 7.328
2 Buchanan, Carlie JR Lodi TC 7.46
3 Hester, Michelle JR Central TC 7.54 7.534
4 Simmons, Maika SO Great Oak TC 7.93
5 Moore, Destiny SO Lakewood TC 8.43
Heat 18 Preliminaries
1 Moore, Schuyler JR Oaks ChristianTC 7.30q
2 Eckman, Crystal JR Fountain Vly TC 7.39
3 Pennywell, Jenae SO Gunn TC 7.49 7.488
4 Brady, Cheyanne SO Carson TC 7.71
5 Johnson, Dystiny SO Great Oak TC 8.17
Girls 55 Meter Dash
================================================================
Meet: * 7.02 2/6/2010 Jenna Puterbaugh, Santa Fe Chr TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 Peterson, Sierra SR Saint Marys Coll 7.22
2 Lewis, Canisha SR Edison Fresno TC 7.28 7.271
3 Ibekwe, Uwakmfon JR Riv. North TC 7.28 7.273
4 Williams, Schantell JR St. Marys TC 7.37
-- Gillian, Kennedy SO Mission Viejo FS
Section 2 Finals
1 Bunch, Jazmen SR Edison Fresno TC 7.08
2 Shuford, Briana JR Saint Marys Coll 7.24
3 Moore, Schuyler JR Oaks ChristianTC 7.26
4 Smith, Jazmine SR Elk Grove TC 7.28 7.275
5 Graham, Jasmyne JR Roosevelt TC 7.28 7.276
6 Davidson, Moesha SR Kings Academy TC 7.32
Girls 600 Yard Run
================================================================
Meet: * 1:27.31 2/6/2010 Chizoba Okodogbe, Deer Valley TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Crozier, Melese SR Edison Fresno TC 1:29.20
2 Torras, Marina JR Los Gatos TC 1:36.89
3 Ramos, April SR Newark Mem. TC 1:37.15
4 Revell, Adria SR Foothill Pleasan 1:38.32
5 Perez, Daisy SO Livingston TC 1:44.02
Section 2
1 Smith, Machaela SO Edison Fresno TC 1:26.23*
2 Nathan-Funk, Gabriella SR Armijo TC 1:33.41
3 Williams, Schantell JR St. Marys TC 1:33.70
4 Perez, Valerie SO Delano TC 1:36.83
5 Glenn, Emily SR Corona del MarTC 1:37.01
6 Weisenberger, Devyn FR Rio Mesa TC 1:38.25
7 Allen, Tanaiha SR Lakewood TC 1:38.43
Section 3
1 Campbell, Zoie JR St. Marys TC 1:33.16
2 Oefelein, Kyle SR Woodbridge TC 1:33.36
3 Leonard, Trinity FR Redondo TC 1:33.76
4 Creson, Arden FR Miramonte TC 1:35.37
5 Cottle, Heather JR Fountain Vly TC 1:36.14
6 McHugh, Haley SR Santa Margarita 1:38.09
7 Klein, Maddie SO Los Altos TC 1:39.56
Section 4
1 Orellana, Crystal JR Golden Valley TC 1:34.14
2 Craver, Maia SR Woodbridge TC 1:34.44
3 Seniff, Alex JR Burlingame TC 1:35.81
4 Beale, Tyler JR Roosevelt TC 1:36.46
5 Moreno, Jazmin JR Leigh TC 1:37.03
6 Bryant, Alyssa JR Great Oak TC 1:37.07
7 Merriweather, Zakora SR Golden Valley TC 1:39.64
Section 5
1 Winn, Christina JR Riv. Poly TC 1:31.61
2 Henderson, Zuri JR Redondo TC 1:32.77
3 Seaton, Sam FR Oaks ChristianTC 1:34.36
4 Wynn, Breya JR Redondo TC 1:34.88
5 Garcia, Susie SR Baldwin Park 1:35.62
6 Lee, Corinna JR Mountain View TC 1:39.37
-- Wynne, Breya JR Redondo TC DNF
Section 6
1 Ramirez, Venezia SO Santa Fe TC 1:31.22
2 McNulty, Brenna SR Dana Hills TC 1:31.97
3 Sullivan, Julia FR Oaks ChristianTC 1:32.46
4 Doerr, Annelise JR Fountain Vly TC 1:33.27
5 Schall, Elyssa SR Mount Carmel TC 1:34.34
6 Selexman, Jada SR Golden Valley TC 1:36.45
7 McCloud, Devin FR Carson TC 1:37.67
Section 7
1 Jenkins, Chloe JR St. Marys TC 1:26.83*
2 Ibekwe, Uwakmfon JR Riv. North TC 1:30.62
3 Walker, Jaylah SO La Sierra TC 1:30.77
4 Deol, Chloe SR Dana Hills TC 1:31.63
5 Jablonski, Brina SR Woodbridge TC 1:32.45
6 Courseault, Brie SO Sultana TC 1:33.25
7 Flanagan, Shamaya SO Quartz Hill TC 1:50.49
Section 8
1 Johnson, Sarah JR Oaks ChristianTC 1:27.19*
2 Onnekikami, Tunika SO Peninsula TC 1:27.34
3 Willingham, Ashley SO Los Alamitos TC 1:27.37
4 Grimes, Kailie SO Beaumont TC 1:30.75
5 Sutton, April JR East Roosevelt T 1:31.69
6 Davis, Hannah SO Vacaville TC 1:33.33
7 Leonard, Hayley JR Poway TC 1:35.69
Girls 800 Meter Run
================================================================
Meet: * 2:12.30 1/21/2012 Savannah Camacho, Templeton TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Coonfield, Morgin SO McKinleyville TC 2:24.36
2 Strausser, Kylee JR Bullard TC 2:29.04
3 Heising, Bethani JR Woodbridge TC 2:31.27
4 Fleming, Emma JR Oaks ChristianTC 2:31.55
5 Aguilar, Fernanda JR Ridgeview TC 2:34.26
6 Lertpaichaiyon, Patra SR Great Oak TC 2:35.05
7 Garcia, Danielle SR Santa Fe TC 2:36.45
8 Grieger, Haley SO Elk Grove TC 2:36.46
9 Greif, Elizabeth SR Quartz Hill TC 2:41.50
10 Sanchez, Lauren JR Monroe TC 2:45.85
Section 2
1 Alonzo, Bianca SO Marlborough TC 2:21.20
2 Personeni, Annabel SO Beverly Hills TC 2:23.67
3 Beaudoin, Taylor SO Redondo TC 2:23.80
4 Agustin, Amihan SR James Logan TC 2:24.30
5 Cusworth, Angelica JR Atascadero TC 2:27.65
6 Barros, Michaela JR Fortuna TC 2:30.52
7 Louis, Alexis JR Riv. Poly TC 2:30.77
8 VanderPoel, Kathryn JR Graces Mem. TC 2:33.58
9 Roden, Georgia JR Miramonte TC 2:45.30
Girls 1 Mile Run
================================================================
Meet: * 5:09.20 2/18/2013 Megan Huebner, La Quinta TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Stark, Amanda SR Fountain Vly TC 5:23.82
2 Garduno, Mikaela SR Foothill TC 5:26.55
3 Garcia, Susie SR Baldwin Park 5:31.66
4 Wilson, Brianna SO Linfield TC 5:32.13
5 Mandel, Evelyn FR Great Oak TC 5:33.95
6 Fleming, Emma JR Oaks ChristianTC 5:34.35
7 Baker, Maggie SO Bakersfield TC 5:36.07
8 Banks, Mariyah SR Golden Valley-Bk 5:44.23
9 Bromley, Michelle SO Kings Academy TC 5:56.27
10 Rohde, Leila SR Linfield TC 6:05.25
11 Rodriguez, Kylie JR Nipomo TC 6:08.98
Section 2
1 Coonfield, Morgin SO McKinleyville TC 5:07.50*
2 Meko, Kyra SR Nipomo TC 5:18.66
3 Beatty, Kiyena FR Great Oak TC 5:25.02
4 Bradford, Madeline SR Woodbridge TC 5:26.82
5 Moore, Spencer SR St. Marys TC 5:26.90
6 Towner, Cassidy SR El Dorado TC 5:26.97
7 Luo, Catherine SR Whitney TC 5:27.99
8 Tobias, Julissa SR Santa Fe TC 5:28.32
9 Bass, Sarah SR Los Alamitos TC 5:29.57
10 Lesser, Jessica SR Woodbridge TC 5:35.48
11 Rubalcava, Diana SR Valley View TC 5:36.65
12 Mattias, Alison SR Foothill TC 5:48.66
13 Moon, Isabel SR Novato TC 5:51.59
Section 3
1 Abrahamson, Emma SR La Costa Canyon 4:57.66*
2 Coscia, Kimberly JR South TC 5:07.45*
3 Alonzo, Bianca SO Marlborough TC 5:09.65
4 Dutchover, Tori SR Yucaipa TC 5:14.73
5 Durgy, Cassie SO Hunt. Beach TC 5:14.76
6 Dorris, Haley SR Great Oak TC 5:15.20
7 Rinne, Gabrielle JR Truckee TC 5:17.62
8 Cushing-Murray, Jessica SR Foothill TC 5:21.75
9 Gibson, Kaila JR San Lorenzo Vall 5:30.65
-- Badger, Sydney SR Centennial NV TC X5:07.43*
Girls 2 Mile Run
================================================================
Meet: * 11:06.75 2/26/2011 Jessie Peterson, Rancho Cotati TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Dorris, Haley SR Great Oak TC 10:21.52*
2 Coscia, Kimberly JR South TC 10:22.13*
3 Dobson, Isabella Marie FR Elk Grove TC 10:47.12*
4 Montano, Jonnie SO Madera South TC 10:49.87*
5 Dicke, Molly SR Lick Wilmerding 10:58.72*
6 Stinger, Desiree SO Great Oak TC 11:02.88*
7 Meko, Kyra SR Nipomo TC 11:03.63*
8 Clause, Emily SO Great Oak TC 11:04.30*
9 Gonzalez, Lora FR Woodbridge TC 11:17.15
10 Dahl, Elizabeth FR Woodbridge TC 11:17.59
11 Luo, Catherine SR Whitney TC 11:29.46
12 Baker, Maggie SO Bakersfield TC 11:37.66
13 Mathews, Ashley SO Santa Teresa TC 11:39.20
14 Calain, Chrissy SR Great Oak TC 11:48.34
15 Mirando, Katie SO Great Oak TC 11:53.33
16 Reyes, Jazzmine JR Edgewood TC 12:47.96
17 Perez, Janelle JR Channel Islands 13:14.38
18 Perez, Isabel JR Oaks ChristianTC 13:20.25
-- Bromley, Michelle SO Kings Academy TC DNF
-- Chagolla, Clarissa SO Riv. North TC DNF
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
Meet: * 7.94 1/21/2012 Sasha Wallace, Holy Names TC
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Chen, Hannah SR Los Gatos TC 8.77q
2 Schultz, Lauren SR Santa Monica TC 8.78q
3 Cusworth, Angelica JR Atascadero TC 8.96
4 Warwick, Jaclyn JR Modesto Christia 9.62
5 Kupelan, Katia JR Winward TC 9.68
-- Cotlage, Keeya JR John Muir TC DNF
Heat 2 Preliminaries
1 Cook, Daria SR Vacaville TC 8.46q 8.459
2 Rubalcava, Idalis JR Sierra Pacific T 8.93q
3 Sanders, Ray'von JR Oakland Tech TC 9.26 9.257
4 Kodera, Erika SR Thousand Oaks TC 9.39
5 Rachal, Samantha SR Golden West TC 9.44
Heat 3 Preliminaries
1 Kratzberg, Emma SO Corona del MarTC 8.80q
2 Greenlaw, Alisha SR Rio Mesa TC 8.81q
3 Bond, Hailey SR Edison TC 9.17
4 Sagorin, Gabi SR Woodbridge TC 10.11
5 Kadan, Senna SO Presentation TC 10.65
6 Westbrook, Makena SO El Camino TC 11.03
Heat 4 Preliminaries
1 King, Michaela SR Dana Hills TC 8.44q
2 Lanovaz, Caice SO Los Gatos TC 8.59q
3 Gray, Mylia JR Carson TC 8.87q
4 Topielski, Emily JR Foothill Pleasan 9.13
5 Heising, Hannah Helen SR Woodbridge TC 9.53
6 Shambrook, Sophie SR Corona del MarTC 9.73
Heat 5 Preliminaries
1 Davidson, Moesha SR Kings Academy TC 8.46q 8.460
2 Johnson, Larissa SR Poway TC 9.26 9.260
3 Jones, Imani SO Colony TC 9.74
4 Williams, Melanee JR Millikan TC 9.89
5 Gumbs, Kristina JR Carson TC 9.96
6 Opulencia, Caitlyn JR Presentation TC 10.72
Heat 6 Preliminaries
1 Graham, Jasmyne JR Roosevelt TC 8.26q
2 Davis, Tara FR Agoura TC 8.53q
3 Hutchinson, Maya SO Oaks ChristianTC 9.05
4 Willey, Elizabeth SO San Luis Obispo 9.69
5 Le, Sophia 10 Leigh TC 10.36
6 Hess, Maddie JR Carondelet TC 10.91
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
Meet: * 7.94 1/21/2012 Sasha Wallace, Holy Names TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 Chen, Hannah SR Los Gatos TC 8.48
2 Cotlage, Keeya JR John Muir TC 8.65
3 Gray, Mylia JR Carson TC 8.68
4 Kratzberg, Emma SO Corona del MarTC 8.71
5 Schultz, Lauren SR Santa Monica TC 8.76
6 Greenlaw, Alisha SR Rio Mesa TC 8.77
Section 2 Finals
1 Graham, Jasmyne JR Roosevelt TC 8.25
2 Cook, Daria SR Vacaville TC 8.29
3 Davis, Tara FR Agoura TC 8.31
4 King, Michaela SR Dana Hills TC 8.61
5 Davidson, Moesha SR Kings Academy TC 8.66
6 Lanovaz, Caice SO Los Gatos TC 8.71
Girls 4x145 Meter Relay
================================================================
Meet: * 73.78 2/26/2011 , Serra TC
Meet: * 73.78 1/21/2012 , Long Beach Poly TC
School Finals
================================================================
Section 1
1 Kennedy Richmond TC 'A' 1:21.44
1) Dillard, La Dejah SR 2) Haynes, Precious FR
3) Stitts, Diamond JR 4) Williams, Grace JR
2 Carondelet TC 'A' 1:22.89
1) Devine, Lauren SO 2) Avina, Avery FR
3) Hess, Maddie JR 4) Silvera, Sanciana SO
Section 2
1 Los Gatos TC 'A' 77.10
2 Bear Creek TC 'A' 1:20.45
1) Ramos, Erica JR 2) Menil, Clarissa SR
3) Casares, Erica SO 4) Priest, Skyler SR
3 Great Oak TC 'B' 1:21.58
1) Stevenson, Capucine FR 2) Stevenson, Aneesa JR
3) Simmons, Maika SO 4) Johnson, Dystiny SO
Section 3
1 Channel Islands TC 'A' 1:23.70
1) Amon, Olivia JR 2) Balayot, Kassandra JR
3) Ambriz, Edlith SR 4) Ramirez, Gabi JR
2 El Camino TC 'A' 1:24.79
1) Westbrook, Makina SO 2) Showden, Juliane SO
3) Wolfard, Keanalyn JR 4) Bond, Alesha SO
3 Simi Valley TC 'A' 1:25.96
4 Oxnard TC 'A' 1:26.40
1) Albers, Kaitlyn JR 2) Gong, Samantha SR
3) Garcia, Christina JR 4) Fontes, Subria SO
Section 4
1 Fountain Valley TC 'A' 79.41
1) Glasgow, Riley SR 2) Hirata, Samantha JR
3) Eckman, Crystal JR 4) Delgadillo, Lauren SR
2 Santa Fe TC 'A' 1:22.43
1) Reyes, Brittany JR 2) Williams, Kelsey JR
3) Reyna, Rayleen SR 4) Ramirez, Venezia SO
3 Fountain Valley TC 'B' 1:22.47
1) Chiang, Lindsay SR 2) Robert, Kyla JR
3) Armour, Taylor FR 4) Chiang, Julienne SO
4 Fountain Valley TC 'C' 1:23.91
1) Casteneda, Sabrina SR 2) Danley, Lindsay SR
3) Nguyen, Camile FR 4) Nguyen, Jennifer SO
Section 5
1 Edison Fresno TC 'B' 78.50
1) Baker, Kristy FR 2) Morgan, Sabria FR
3) Strousser, Kylee JR 4) Hebert, Micah FR
2 Clovis West TC 'A' 1:20.60
1) Mendoza, Madison JR 2) Tucker, Hollie JR
3) McClain, Mikala JR 4) Loera, Cierra SR
3 University City-SD TC 'A' 1:20.85
1) Cromer, Christina SR 2) Pace, Adryahna SR
3) Navarro, Alyssa FR 4) Corry, Breanne SR
4 Rio Mesa TC 'A' 1:21.04
1) Greenlaw, Alisha SR 2) Weisenberger, Devyn FR
3) Sarmiento, Aiza JR 4) Thomas, Cherise SO
Section 6
1 Great Oak TC 'A' 76.50
1) Stevenson, Ciynamon SO 2) Portis, Allie JR
3) Marshall, Mya FR 4) Zavala, Emily SR
2 Saint Marys College Prep TC 'B' 78.66
1) Brown, Anaiah JR 2) Hughes, Allanah SR
3) Picante, Morgan JR 4) Williams, Mia JR
3 Newark Memorial TC 'A' 78.75
4 Lakewood TC 'A' 1:20.20
1) Mullins, Mirajh JR 2) Roth, Robii SR
3) Hunt, Adriana SR 4) Smith, Johnae FR
Section 7
1 Edison Fresno TC 'A' 74.80
1) Bunch, Jazmen SR 2) Foster, Rhea SO
3) Lewis, Canisha SR 4) Waller, Hanna SO
2 Saint Marys College Prep TC 'A' 75.48
1) Hale, Aliyah JR 2) Divinity, Alai SR
3) Shuford, Briana JR 4) Peterson, Sierra SR
3 James Logan TC 'A' 78.81
1) Drinkard, Lamonna SO 2) Logan, Traneek SR
3) Williams, Morgan 4) Hameed, Naimah
4 Los Altos TC 'A' 1:20.76
1) Mell, Amanda SO 2) Oku, Kalie SO
3) Reynolds, Eleni JR 4) Seniff, Alex JR
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
Meet: * 4:01.23 2/26/2011 , Serra TC
School Finals
================================================================
Section 1
1 Bear Creek TC 'A' 4:35.38
1) Ramos, Erica JR 2) Menil, Clarissa SR
3) Casares, Erica SO 4) Priest, Skyler SR
2 Delano TC 'A' 4:37.65
1) Perez, Valerie SO 2) Chavez, Aubrey SO
3) Dato, Liza SO 4) Romero, Rosalba SR
3 Kennedy TC 'A' 4:39.23
1) Low, Tylee SO 2) Fernandez, Cassandra SO
3) Del Rio, Jazzmine SO 4) Aragon, Karen SO
Section 2
1 Armijo TC 'A' 4:21.37
1) Holt, Tyra SR 2) Nathan-Funk, Gabriella SR
3) Quist-Richard, Kolbi JR 4) Amatoru, Saso SO
2 University City-SD TC 'A' 4:21.61
1) Corry, Breanne SR 2) Cromer, Christina SR
3) McIntyre, Emily SO 4) Pace, Adryahna SR
3 Great Oak TC 'C' 4:30.66
1) Simmons, Maika SO 2) Fowlie, Taryn FR
3) Lawson, Taylor SO 4) Parikh, Ayesha FR
4 Channel Islands TC 'A' 4:37.49
1) Barragan, Imelda SR 2) Farias, Melissa SR
3) Balayot, Kassandra JR 4) Ramirez, Gabi JR
Section 3
1 Los Altos TC 'A' 4:15.74
1) Joffe, Gabi 2) Seniff, Alex JR
3) Reynolds, Eleni JR 4) Klein, Maddie SO
2 Santa Fe TC 'A' 4:23.04
1) Reyna, Rayleen SR 2) Reyes, Brittany JR
3) Foster, Kaillyn SO 4) Ramirez, Venezia SO
3 Fountain Valley TC 'A' 4:25.81
1) Cottle, Heather JR 2) Garcia, Leslie SO
3) Davis, Erica SR 4) Doerr, Annelise JR
4 Great Oak TC 'B' 4:26.86
1) Talpash, Ally FR 2) Johnson, Dystiny SO
3) Stevenson, Ciynamon SO 4) Garcia, Sarai SO
Section 4
1 Los Alamitos TC 'A' 4:09.57
1) Pisani, Sarah JR 2) Limp, Sara JR
3) Taylor, Brianna JR 4) Willingham, Ashley SO
2 Oaks Christian TC 'A' 4:14.39
1) Webb, Miah JR 2) White, Abby JR
3) Sullivan, Julia FR 4) Johnson, Sarah JR
3 Golden Valley-SS TC 'A' 4:20.29
1) Selexman, Jada SR 2) Orellana, Crystal JR
3) Merriweather, Zakora SR 4) Hinson, Bethany SO
4 Carson TC 'A' 4:29.01
1) Anderson, Ashley SR 2) Lanier, Kemani SR
3) McCloud, Devin FR 4) Devivgt, Rajane SR
Section 5
1 Mission Viejo TC 'A' 4:06.43
1) Arco, Taylor SO 2) Peace, Mackensie SR
3) Miller, Megan JR 4) Gillian, Kennedy SO
2 Great Oak TC 'A' 4:11.35
1) Bryant, Alyssa JR 2) Portis, Allie JR
3) Sanders, Sarah JR 4) Marshall, Mya FR
3 Woodbridge TC 'A' 4:11.71
1) Jablonski, Brina SR 2) Craver, Maia SR
3) Heising, Hannah Helen SR 4) Oefelein, Kyle SR
4 Newark Memorial TC 'A' 4:13.87
Section 6
1 Edison Fresno TC 'A' 3:55.99*
1) Waller, Hanna SO 2) Lopez, Lidneys SR
3) Crozier, Melese SR 4) Smith, Machaela SO
2 Saint Marys College Prep TC 'A' 4:03.36
1) Divinity, Alai SR 2) Hale, Aliyah JR
3) Picante, Morgan JR 4) Peterson, Sierra SR
3 St. Marys TC 'A' 4:04.27
1) Moore, Spencer SR 2) Schulz, Carly SR
3) Campbell, Zoie JR 4) Jenkins, Chloe JR
4 Dana Hills TC 'A' 4:07.03
1) King, Michaela SR 2) Deol, Chloe SR
3) Donovan, Hollis JR 4) McNulty, Brenna SR
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
Meet: * 9:45.69 2/18/2013 Redondo TC, Redondo TC
A Thibodeau, C Ulizio, A Gore, K Ferron
School Finals
================================================================
Section 1
1 Palos Verdes TC 'A' 9:51.58
1) Watson, Abbey SO 2) Bourgeois, Lauren SO
3) Hines, Camille FR 4) Jensen, Anika JR
2 Miramonte TC 'A' 10:03.52
1) Buckel, Lindsey SR 2) Creson, Arden FR
3) Roden, Georgia JR 4) Oledabe, Lola FR
3 Great Oak TC 'B' 10:15.90
1) Stuckey, Allyson SO 2) Hickman, Victoria SO
3) Sutter, Elizabeth SO 4) Lawson, Taylor SO
4 Palos Verdes TC 'B' 10:41.54
1) Thiel, Skylar SR 2) Pruter, Anna JR
3) Webber, Cassidy JR 4) Genovese, McKennah JR
5 Fountain Valley TC 'B' 11:02.62
1) Ransom, Julie JR 2) Carr, Heather SO
3) Resendiz, Laura SO 4) Stark, Valerie SR
6 Madera South TC 'A' 11:06.04
1) Costilla, Angelica SO 2) Montano, Jonnie SO
3) Martinez, Karina JR 4) Reyes, Mayra JR
7 Kennedy TC 'A' 11:10.99
1) Ganan, Alina SR 2) Aragon, Karen SO
3) Alvarenga, Katie JR 4) Medina, Tatianna JR
8 Los Alamitos TC 'A' 11:12.04
1) Rios, Melissa JR 2) Gardea, Ashley JR
3) Moriwaki, Katlyn SO 4) Rainey, Claire SR
9 Los Alamitos TC 'B' 11:15.22
1) Bass, Sarah SR 2) Rivers, Malia FR
3) Carr, Aspynn FR 4) Almasy, Ashlynn F
10 Yucca Valley TC 'A' 11:22.48
1) Williams, Aaliyah JR 2) Muchtar, Mariah JR
3) Stepp, Hunter SR 4) Angeles, Evelyn SR
Section 2
1 Redondo TC 'A' 9:34.67*
1) Hiehle, Anevay JR 2) Beaudoin, Nicole SO
3) Wynne, Breya JR 4) Gore, Amber JR
2 Great Oak TC 'A' 9:55.29
1) Talpash, Ally FR 2) Korby, Emily SR
3) Wallis, Audrey JR 4) McIntosh, Michelle FR
3 Redondo TC 'B' 10:04.01
1) Beaudoin, Taylor SO 2) Bell, Peyton FR
3) Henderson, Zuri JR 4) Leonard, Trinity FR
4 Woodbridge TC 'A' 10:09.03
1) Oefelein, Kyle SR 2) Oefelein, Meagan FR
3) Heising, Bethani JR 4) Bradford, Madeline SR
5 Oaks Christian TC 'A' 10:33.93
1) White, Abby JR 2) Anderson, Savannah SR
3) Sullivan, Julia FR 4) Fleming, Emma JR
6 Great Oak TC 'D' 10:34.00
1) Lyon, Hannah FR 2) Rice, Nicole FR
3) Hylton, Cassidy FR 4) Molstre, Tabitha FR
7 Great Oak TC 'C' 10:36.87
1) Buckley, Carrie SO 2) Calain, Allie FR
3) Lonsdale, Courtney SO 4) Talpash, Hanna SR
1) Stuckey, Allyson SO 2) Hickman, Victoria SO
3) Sutter, Elizabeth SO 4) Lawson, Taylor SO
8 James Logan TC 'A' 10:39.25
1) Agustin, Amihan SR 2) Newsom, Alexandra
3) Manalac, Karen 4) Phan, Karin
9 Fountain Valley TC 'A' 10:40.10
1) Grahmann, Natalie JR 2) Stark, Amanda SR
3) Bragdon, Amber SR 4) Chavez, Mariana SO
10 Riverside North TC 'A' 10:43.35
1) Takeshita, Claire SR 2) Gonzalez, Isis JR
3) Chagolla, Clarissa SO 4) Hernandez, Adriana SO
Girls High Jump
==========================================================================
Meet: * 5-10 2/18/2013 Madeline Fagan, Los Gatos TC
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Daniel, Skyler JR Upland TC 5-08.00 1.72m
2 Corry, Breanne SR Univ. City- TC 5-06.00 1.67m
2 Reichenbach, Rachel SR Foothill Pleasan 5-06.00 1.67m
4 Lopes, Lyndsey JR Clovis West TC 5-04.00 1.62m
5 Palka, Cassidy FR Oaks ChristianTC 5-02.00 1.57m
5 Sanders, Ray'von JR Oakland Tech TC 5-02.00 1.57m
5 Hutchinson, Maya SO Oaks ChristianTC 5-02.00 1.57m
5 Palmer, Bria JR Riv. North TC 5-02.00 1.57m
5 Caraway, Natalie JR Granite Bay TC 5-02.00 1.57m
5 Herbert, Liliana JR Cal San Ramon TC 5-02.00 1.57m
5 Brown, Briahn JR St. Marys TC 5-02.00 1.57m
12 Ibekwe, Emem SO Riv. North TC 4-11.00 1.49m
12 Lanovaz, Caice SO Los Gatos TC 4-11.00 1.49m
12 Rowlett, Ravyn SR Carlsbad TC 4-11.00 1.49m
12 McNulty, Aine SO Los Gatos TC 4-11.00 1.49m
16 O'Connor, Hannah SR Woodbridge TC 4-08.00 1.42m
16 Gallon, Terri SR Pitman TC 4-08.00 1.42m
16 Nelson, Tina JR Coalinga TC 4-08.00 1.42m
-- Platt, Michaela SR Whitney TC NH
Girls Pole Vault
==========================================================================
Meet: * 12-07 2/26/2011 Kate Zingheim, Granite Bay TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Linebarger, Makayla FR Reed NV TC 12-00.00 3.65m
2 Trenchard, Nicole JR Pacific Collegia 11-06.00 3.50m
2 Jacques, Taylore SR Presentation TC 11-06.00 3.50m
4 Krueg, Kennedy SR Clovis North 11-00.00 3.35m
4 Malaspina, Erika SO Pacific Collegia 11-00.00 3.35m
4 Craft, Rachel SO Thousand Oaks TC 11-00.00 3.35m
4 Stetson, Devin SR Corona TC 11-00.00 3.35m
8 Block, Amanda SO Beverly Hills TC 10-03.00 3.12m
8 Thomason, Augusta SR Rancho Bernardo 10-03.00 3.12m
8 Jackson, Courtney SR Ramona TC 10-03.00 3.12m
8 Heffernan, Carly SR Los Gatos TC 10-03.00 3.12m
8 Rossi, Beth SR Clovis North 10-03.00 3.12m
8 Noble, Shelby SO Clovis West TC 10-03.00 3.12m
8 Bartsch, Lauren SR CoronadoTC 10-03.00 3.12m
8 McCollum, Kari JR Orange Luth. TC 10-03.00 3.12m
8 Larson, Lauren SR San Ramon TC 10-03.00 3.12m
8 Pica, Briana SR Valencia TC 10-03.00 3.12m
8 Madigan, Morgan SR Scripps Ranch TC 10-03.00 3.12m
19 Debruin, Isabella SO Justin-Siena TC 9-06.00 2.89m
19 Phillips, Lindsey JR Pitman TC 9-06.00 2.89m
19 Freiberger-Inskeep, Will JR El Camino Rl TC 9-06.00 2.89m
19 Scharmann, Molly JR Tesoro TC 9-06.00 2.89m
19 Close, Brynna JR Riv. North TC 9-06.00 2.89m
19 Braun, Melissa SR Soquel TC 9-06.00 2.89m
19 Fox, Jordyn SO El Capitan TC 9-06.00 2.89m
-- Etter, Emily JR Galena NV TC X11-06.00 3.50m
-- Farrell, Megan JR Galena NV TC X10-03.00 3.12m
-- Sloate, Cierra SR Edison TC NH
-- Avellar, Natalie SR Justin-Siena TC NH
-- Willey, Elizabeth SO San Luis Obispo NH
-- Trigueiro, Krista JR Cabrillo TC NH
-- Ungrady, Alexandra SO Great Oak TC NH
-- Jacques, Sydney SO Presentation TC NH
Girls Long Jump
==========================================================================
Meet: * 19-03.25 1/21/2012 Traci Hicks, Long Beach Poly TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Graham, Jasmyne JR Roosevelt TC 18-07.00 5.66m
15-10.50 17-06 18-01.75 18-07
2 Foster, Rhesa SO Clovis North 18-03.75 5.58m
FOUL 17-08.50 17-09.75 18-03.75
3 Reichenbach, Rachel SR Foothill Pleasan 17-10.50 5.44m
17-06.50 16-10 17-04 17-10.50
4 Tucker, Meghan SR Placer TC 17-09.00 5.41m
16-11.25 17-03.25 17-09 17-08.75
5 Gaston, Onyx JR LB Poly TC 17-07.75 5.37m
16-02.75 17-02.75 17-07.75 17-01.50
6 Davis, Tara FR Agoura TC 17-07.50 5.37m
17-07.50 15-11.75 16-11.50 17-06.25
7 Hughes, Allanah SR Saint Marys Coll 17-07.50 5.37m
16-06 17-07.50 15-01.50 16-09.75
8 Burleson, Lovie JR Vista MurrietaTC 17-07.00 5.35m
17-06.50 17-06 17-00 17-07
9 Longmire, Destiny SO Rancho Verde TC 17-05.00 5.30m
17-02 17-05 17-04 17-04.25
10 Delgadillo, Lauren SR Fountain Vly TC 17-05.00 5.30m
17-05 FOUL 16-06.50 FOUL
11 Portis, Allie JR Great Oak TC 17-00.00 5.18m
17-00 15-11.75 15-05.25 16-02.50
12 Haselhuhn, Julia SR Carlsbad TC 16-11.75 5.17m
15-10.50 15-11.25 16-00 16-11.75
13 Chiang, Lindsay SR Fountain Vly TC 16-09.50 5.11m
16-05.25 16-09.50 16-02 16-06
14 Creson, Arden FR Miramonte TC 16-08.00 5.08m
13-07.50 16-08 16-04.50 16-00.75
15 Chen, Hannah SR Los Gatos TC 16-08.00 5.08m
16-08 15-11.25 FOUL 16-02.50
16 Parsons, Alison SO Los Alamitos TC 16-07.50 5.06m
16-03.25 16-01.50 15-10 16-07.50
17 Seaton, Sam FR Oaks ChristianTC 16-06.00 5.02m
15-10.50 16-06 16-02.25 16-00
18 Cromer, Christina SR Univ. City- TC 16-06.00 5.02m
16-06 16-00.25 FOUL FOUL
19 Budei, Kalesi JR Branham TC 16-04.75 4.99m
14-03.75 16-02.25 16-04.75 FOUL
20 Platt, Michaela SR Whitney TC 16-03.50 4.96m
15-03.50 16-03.50 15-04.50 FOUL
21 Schiller, Noelle FR Westlake TC 16-02.25 4.93m
15-05 16-02.25 16-00 16-01.50
22 Bandley, Jennifer SR Los Alamitos TC 16-00.25 4.88m
16-00.25 15-05.50 15-09.75 15-10.50
23 Poindexter, Niema SR Dos Pueblos TC 15-09.25 4.80m
15-03.25 FOUL 15-09 15-09.25
24 Mell, Amanda SO Los Altos TC 14-10.75 4.54m
14-06.75 14-08.50 14-01 14-10.75
25 Kupelan, Katia JR Winward TC 14-10.00 4.52m
14-10 14-07.50 FOUL FOUL
26 Logan, Traneek SR James Logan TC 14-07.75 4.46m
14-05 FOUL 14-07.75 FOUL
27 Willey, Elizabeth SO San Luis Obispo 14-07.50 4.45m
14-06.50 14-05.50 14-07 14-07.50
28 Thomas, Imani SR Pleasant GroveTC 14-04.25 4.37m
14-04.25 FOUL 13-08.50 FOUL
29 Williams, Morgan James Logan TC 13-01.50 4.00m
12-09 12-09 12-10.50 13-01.50
30 Reyna, Malasia JR Franklin TC 13-01.00 3.98m
11-11.25 12-07.75 13-00.50 13-01
31 Zamudio, Ana SO Livingston TC 12-04.00 3.75m
11-11.25 12-04 11-11.50 11-04
Girls Triple Jump
==========================================================================
Meet: * 40-05.25 2/26/2011 Sasha Wallace, Holy Names TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Anderson, Ashley SR Carson TC 40-02.75 12.26m
FOUL 40-02.75 FOUL 39-08
2 Burleson, Lovie JR Vista MurrietaTC 38-02.50 11.64m
FOUL 35-03 37-00 38-02.50
3 Barrett, Joli SO LB Poly TC 37-02.00 11.32m
37-02 36-05 FOUL 34-03
4 Davis, Tara FR Agoura TC 36-09.50 11.21m
FOUL 36-09.50 FOUL 36-06.50
5 Bandley, Jennifer SR Los Alamitos TC 36-05.00 11.09m
36-05 34-08.50 34-05.50 34-11
6 Haselhuhn, Julia SR Carlsbad TC 36-03.00 11.04m
FOUL 36-03 FOUL 36-01
7 Shugars, Jade SR St. Marys TC 36-02.00 11.02m
35-10 36-02 36-02 35-07
8 Poindexter, Niema SR Dos Pueblos TC 35-08.50 10.88m
35-08.50 35-02.50 35-05.50 35-01.50
9 Cassinerio, Gianna JR Clovis North 35-04.00 10.76m
34-01.50 35-04 FOUL FOUL
10 Brady, Cheyanne SO Carson TC 35-00.00 10.66m
29-10 35-00 FOUL FOUL
11 Logan, Traneek SR James Logan TC 34-06.50 10.52m
34-05.50 34-06.50 33-09.25 34-02
11 Cook, Daria SR Vacaville TC 34-06.50 10.52m
34-05.50 34-06.50 33-00.25 34-02
13 English, Margaret SR St. Marys TC 34-05.50 10.50m
34-05.50 FOUL FOUL 33-03
14 Cariaso, Lauren JR Pitman TC 34-01.50 10.40m
34-01.50 FOUL 33-04.50 33-05
15 Studier, Greta JR El Segundo TC 33-11.00 10.33m
FOUL 33-11 33-06 33-05.50
16 Bond, Alesha SO El Camino TC 33-04.00 10.16m
FOUL 33-04 32-05 33-03
17 Fowlie, Taryn FR Great Oak TC 31-02.50 9.51m
30-04 FOUL FOUL 31-02.50
18 Hudson, Haley SO McQueen TC 30-10.25 9.40m
FOUL 30-10.25 FOUL FOUL
Girls Shot Put
==========================================================================
Meet: * 48-03.75 2/18/2013 Tanya Sapa, La Sierra TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Howard, Mackenna SR Los Alamitos TC 45-09.75 13.96m
38-11.50 FOUL 43-02.50 45-09.75 43-08.75 FOUL
2 Gilmore, Tiffany SR Centennial TC 43-10.50 13.37m
43-09.75 40-07.25 43-10.50 43-02 41-09.75 41-09.25
3 Cardenas, Marisela JR Gridley TC 41-04.50 12.61m
40-09 39-07.25 38-06.50 39-01.50 41-04.50 39-11
4 Sanders, Anola SR Ventura TC 40-07.25 12.37m
36-02.25 38-06.25 38-04.25 39-03.75 34-09 40-07.25
5 Adams, Tierra SR John Muir TC 39-03.00 11.96m
33-02.75 36-10.50 36-09.25 38-10.75 39-03 38-04
6 Hawkins, Samiyah SR Golden Valley TC 38-07.75 11.77m
35-07.75 36-03.25 37-04.50 38-01.25 38-07.75 37-09.25
7 Harris, Nikaela JR Golden Valley TC 37-08.75 11.49m
37-02.25 34-10.75 36-08.75 35-04 37-01.25 37-08.75
8 Lopez, Elena SR Elsinore TC 37-07.75 11.47m
35-10 37-03.75 37-01 37-02 37-07.75 36-10.25
9 Smith, Addyson FR Madera South TC 37-02.50 11.34m
FOUL 34-04 36-10.50 37-02.50 FOUL FOUL
10 Jones, Morgan JR James Logan TC 36-04.75 11.09m
36-04.75 34-03.25 35-05.75
11 Ruggles, Samantha JR St. Francis TC 35-02.75 10.73m
32-09.75 34-10.50 35-02.75
12 Santos, Ashley SR Elsinore TC 34-07.25 10.54m
30-03.25 30-02 34-07.25
13 Patterson, Alladia FR Louisville TC 33-10.50 10.32m
32-06.25 31-03.25 33-10.50
14 Steele, Shajana JR Novato TC 32-08.50 9.96m
32-08.50 31-03.50 31-07
15 Fox, Jordyn SO El Capitan TC 26-00.00 7.92m
22-01.50 26-00 25-05
16 King, Taujay SO Stockton TC 25-09.75 7.86m
25-09.75 24-07.25 25-09.50
17 Wolford, Keeley SO Oceanside TC 21-01.50 6.43m
20-01.50 21-01.50 20-07.50
-- Brock, Haley JR Pitman TC FOUL
FOUL FOUL FOUL
Girls Weight Throw 20#
==========================================================================
Meet: * 60-01.50 2/6/2010 Katie Kraychir, Desert Hot Springs TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Gilmore, Tiffany SR Centennial TC 50-10.00 15.49m
47-02.25 45-00.50 46-07.75 46-11.25 42-08.50 50-10
2 Howard, Mackenna SR Los Alamitos TC 48-05.25 14.76m
48-05.25 47-00.50 FOUL 42-00 FOUL 46-10
3 Coleman, Kylie SR St. Marys TC 47-11.00 14.60m
FOUL FOUL 40-02 43-07 FOUL 47-11
4 Malm-Annon, Emelda JR Monterey Trails 46-06.00 14.17m
45-01.25 43-07.50 43-05 FOUL 46-06 44-10.50
5 O'Brine, Kayla SR St. Francis TC 42-11.75 13.10m
42-11.75 FOUL 35-08.75 40-01 34-09.75 FOUL
6 Jones, Morgan JR James Logan TC 42-04.50 12.91m
36-08.75 38-10.25 38-02.25 FOUL 42-04.50 37-10
7 Kaur, Nijjsarup SR James Logan TC 39-06.50 12.05m
38-01.25 34-10.75 38-00 39-01.25 39-06.50 33-01.50
8 Minor, Victoria SR Center TC 38-08.25 11.79m
37-05.25 37-01 38-08.25 31-11.25 33-05.50 38-03
9 Mott, Madison JR Napa TC 38-05.00 11.70m
33-06.25 38-05 37-02.50 36-06.75 FOUL FOUL
10 Doherty, Ashley SR Aptos TC 36-04.75 11.09m
FOUL 36-04.75 FOUL
11 Holt, Madison FR Elk Grove TC 34-02.50 10.42m
31-03.50 FOUL 34-02.50
12 Contreras, Erika SR Sheldon TC 32-06.00 9.90m
FOUL 30-05.25 32-06
Boys 55 Meter Dash
================================================================
Meet: * 6.38 2/6/2010 R.J. Frasier, Elk Grove TC
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Wollo, Rufus SR James Logan TC 6.57q 6.564
2 Mudd, Lance SR Poway TC 6.58q 6.573
3 Cyphers, Malik SR Oaks ChristianTC 6.79
4 Nathan, Jordan JR Monrovia TC 6.84 6.836
5 Scheetz, Will SR Mountain View TC 6.88 6.873
Heat 2 Preliminaries
1 Washington, Ja'len SR LB Poly TC 6.65 6.650
2 Corbin, Christian SR Novato TC 6.68 6.679
3 Viltz, Misana SR Millikan TC 6.73 6.721
4 Lewis, Cedric JR Tennyson TC 6.84 6.838
5 Lanovaz, Marcus SR Los Gatos TC 6.89 6.886
6 Lopez, Jonathan JR DeLaSalle TC 7.19
Heat 3 Preliminaries
1 Marshall, Damion JR Great Oak TC 6.56q 6.551
2 Seaton, Michael SR Oaks ChristianTC 6.59
3 Alston, Lavan JR Saint Bonaventur 6.61 6.610
4 Smith, Jordan Newark Mem. TC 6.89 6.887
5 Ogele, Ozioma JR Peninsula TC 6.91
Heat 4 Preliminaries
1 Scott, Clifford SR Carson TC 6.57q 6.565
2 Morris, Marquis SR DeLaSalle TC 6.58q 6.571
3 Galvan, Brian SR Leigh TC 6.80 6.800
4 Russert, Drew SR Mountain View TC 6.94
-- Ohbards, Logan SR Mission Viejo FS
Heat 5 Preliminaries
1 Young, Alex SO Woodbridge TC 6.58q 6.580
2 Douglas, Brandon JR Los Alamitos TC 6.60
3 Lucas, Jordan SR Great Oak TC 6.71
4 Barnett, Dakarai SO Fountain Vly TC 6.80 6.793
5 Richardson, Kyren James Logan TC 7.06
6 Capelleti, Alec SO Los Altos TC 7.14
Heat 6 Preliminaries
1 Souza, Joey JR Kingsburg TC 6.52q
2 Rios, Tyler SR Los Alamitos TC 6.57q 6.565
3 Purnell, Chris SR Lakewood TC 6.72 6.720
4 Rashidi, Faraaz SR Burlingame TC 6.73 6.723
5 Moore, Nick FR Oaks ChristianTC 6.85
Heat 7 Preliminaries
1 Thompson, Windell JR La Sierra TC 6.66
2 Hasson, Brandon JR Culver City TC 6.67 6.666
3 LeBlanc, Kyle SR Univ. City- TC 6.68 6.671
4 Alyas, Ryan SR Novato TC 6.87
5 Lim, Sambat James Logan TC 6.95
6 Harvey, Jonathan SO DeLaSalle TC 7.07
Heat 8 Preliminaries
1 Hamill, Michael SR Beckman TC 6.65 6.648
2 Patton, Scott JR Woodbridge TC 6.68 6.678
3 Brown, Malik SR Millikan TC 6.69
4 Worsham, Dominick JR Oak Ridge TC 6.86 6.852
5 Jones, Raymond SR Stockton TC 6.90
6 Conteh, Ibrahim SR Leigh TC 6.92 6.911
Heat 9 Preliminaries
1 Lucas, Brannon SR Poway TC 6.53q 6.521
2 Nutt, Kevin SR Edison Fresno TC 6.56q 6.557
3 Pacheco, Chase SR Paloma Valley TC 6.61 6.608
4 Sirasoa, Rahul SR Leigh TC 6.78
-- Hall, Ryan SO Carson TC FS
Heat 10 Preliminaries
1 Wethington, Karsten SR James Logan TC 6.53q 6.529
2 Collins, Justin JR Carson TC 6.62
3 Mitchell, Lee SR Tesoro TC 6.72 6.715
4 King, Jha'Karee SR Carson TC 6.75
5 DeFroe, Johnny SR Carson TC 6.77
6 Brown, Blake JR Skyline TC 6.92 6.914
Heat 11 Preliminaries
1 Randel, Brandon SR Novato TC 6.58q 6.576
2 Dennis, Malik SR LB Poly TC 6.67 6.670
3 Minix, Jabari JR Carson TC 6.86 6.855
4 Balde, Erick Newark Mem. TC 6.88 6.879
5 Sumpter, Michael SO Novato TC 6.99
6 Short, Elijah SO DeLaSalle TC 7.02
Boys 55 Meter Dash
================================================================
Meet: * 6.38 2/6/2010 R.J. Frasier, Elk Grove TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 Morris, Marquis SR DeLaSalle TC 6.54
2 Young, Alex SO Woodbridge TC 6.57
3 Mudd, Lance SR Poway TC 6.58 6.574
4 Rios, Tyler SR Los Alamitos TC 6.58 6.580
5 Scott, Clifford SR Carson TC 6.59
-- Randel, Brandon SR Novato TC FS
Section 2 Finals
1 Lucas, Brannon SR Poway TC 6.52 6.515
2 Souza, Joey JR Kingsburg TC 6.52 6.520
3 Wethington, Karsten SR James Logan TC 6.55
4 Nutt, Kevin SR Edison Fresno TC 6.61
5 Marshall, Damion JR Great Oak TC 6.63
6 Wollo, Rufus SR James Logan TC 6.77
Boys 600 Yard Run
================================================================
Meet: * 74.57 2/18/2013 Alex Rohani, Beverly Hills TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Alyas, Ryan SR Novato TC 1:21.00
2 Binni, George JR Great Oak TC 1:21.22
3 Tang, Michael SR Foothill Pleasan 1:21.43
4 Condensa, Tyler FR Los Gatos TC 1:21.56
5 Fondiller, Nick SO Los Gatos TC 1:24.74
6 Franco, Mark JR Stockton TC 1:33.37
Section 2
1 Heckey, Robert SR Casa Roble TC 79.82
2 Fong, Elliot SO Miramonte TC 1:20.83
3 Balde, Erick Newark Mem. TC 1:21.65
4 Jones, Jordan SO McQueen TC 1:21.95
5 Knox, Ezekiel SR St. Marys TC 1:22.92
6 Ottoes, Zach SO Los Altos TC 1:23.98
7 Marquez, Alberto SR Livingston TC 1:24.29
Section 3
1 Loudon, Elliot SR Woodbridge TC 79.10
2 Seaton, Marshall JR Peninsula TC 1:20.15
3 Wooten, Jordan JR Lakewood TC 1:22.52
4 O'Brien, Charlie JR Miramonte TC 1:22.58
5 Moffet, Graham SO Loyola TC 1:22.60
6 Boyd, Trever SR CoronadoTC 1:23.78
7 Vigil, Vincent JR Saint Bonaventur 1:23.82
Section 4
1 Reid, Justin SR Lakewood TC 1:20.37
2 Young, Alex SO Woodbridge TC 1:21.40
3 Sanchez, Israel JR La Sierra TC 1:21.79
4 Seibel, Samuel SR Dos Pueblos TC 1:21.96
5 Ferrandini, John JR Rosamond TC 1:22.32
6 Cardenas, Ricky SO Riv. North TC 1:22.45
7 Duque, Joshua SO Peninsula TC 1:22.58
Section 5
1 Balderrama, David SR Kennedy TC 79.76
2 Ajileye, Folarin SR Taft TC 79.79
3 Newton, Noah SR San Pasqual TC 1:20.11
4 Chong, Dillon FR Oaks ChristianTC 1:20.67
5 Velazquez, Adolfo SO Baldwin Park 1:20.99
6 Garcia, Jim SR Taft TC 1:23.77
7 Lankford, Michael SR Centennial NV TC X1:26.62
Section 6
1 Doan, Nick JR Great Oak TC 76.50
2 Sams, Nick JR Great Oak TC 79.63
3 Trujillo, Chris SR Thousand Oaks TC 1:21.25
4 Smith, Karu SR Taft TC 1:21.32
5 Barrios, Joshua JR Nipomo TC 1:21.99
6 Lam, Timothy SO Baldwin Park 1:22.17
7 Martin, Frederick SR Oceanside TC 1:23.80
Section 7
1 Stabile, Daniel JR Xavier College 77.69
2 Chadd, Braiden SR Elsinore TC 79.19
3 Carter, Jarrett SR Heritage TC 79.28
4 Bravo, Anthony SR Downey TC 79.69
5 Brito, Lucas SO Beverly Hills TC 1:20.73
6 Hernandez, Stephen JR Thousand Oaks TC 1:21.91
7 Bu, Philip JR Fountain Vly TC 1:24.83
Section 8
1 Levias, Jayson JR Lakewood TC 79.24
2 Wilson, Varian JR Nordhoff TC 1:20.55
3 Brown, Kyle SR Maranatha TC 1:20.86
4 Hold, Ethan SR Corona del MarTC 1:20.88
5 Wrout, Cameron JR Rio Mesa TC 1:22.53
6 Wilson, Taylor JR Central TC 1:23.58
7 Trammell, Will SR Univ. City- TC 1:25.12
Section 9
1 Cantong, Joshua SO BurbankTC 77.99
2 Radi, Waseem SR Redondo TC 78.87
3 Bassey, Genesis JR La Sierra TC 79.03
4 Robinson, Corey SR Lick Wilmerding 79.05
5 Edwards, Connor SO Chaparral TC 79.12
6 Durojaiye, Bosun SO Peninsula TC 1:20.96
7 DelCampo, Carlos FR Monroe TC 1:21.25
Section 10
1 Harris, Mar'yea JR LB Poly TC 77.44
2 Smith, Raymond JR San Luis Obispo 78.49
3 Andrews, Julian SR Oaks ChristianTC 78.75
4 Valdez, Leonardo SR Santa Ynez TC 79.81
5 Anawalt, Kevin SO Los Altos TC 1:21.75
6 Ortiz, Jake SR Golden Valley TC 1:22.69
7 Cruz, Jesus SR Patrick Henry TC 1:23.59
Section 11
1 Cortes, Isaac SO Great Oak TC 76.67
2 Ali, Ramzy SR La Sierra TC 77.34
3 Medina, Thomas JR Santa Fe TC 77.87
4 Warner, Gabriel JR Woodbridge TC 78.02
5 Rodriguez, Sergio JR Redondo TC 79.00
6 Scott, Brenden JR Carson TC 79.20
7 Threlkeld, Curtis SO North Bakersfiel 79.21
Section 12
1 Herrera, Joe SR Tulare Westrn TC 74.08*
2 Jewett, Isaiah JR Cathedral Cathol 74.50*
3 Galloway, Quenton SR Riv. North TC 77.14
4 Salvodor, Abner SR Great Oak TC 77.84
5 Clay, Amaris SR James Logan TC 78.48
6 Thompson, David JR Rio Mesa TC 78.74
Boys 800 Meter Run
================================================================
Meet: * 1:57.52 2/6/2010 Greg Dotson, Burbank TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Hill, Steven JR Bear Creek TC 2:00.31
2 Singer, Javin JR Pacific TC 2:02.10
3 Avila, Anthony SR Ayala TC 2:02.59
4 Torres, Alexis JR Kingsburg TC 2:04.97
5 Kroger, Allen SR Temple City TC 2:05.84
6 Flores, Ramon SO Ridgeview TC 2:06.77
7 Norwood, Jahleel JR Lakewood TC 2:09.48
8 Moreno, Raul JR Leigh TC 2:12.25
9 Myers, Logan SR Tesoro TC 2:12.99
10 Salazar, Gerardo SR Lakewood TC 2:16.17
Section 2
1 Alvarado, Bryan SR Sweetwater TC 1:59.50
2 Pond, Frederick SR Newbury Park TC 2:01.44
3 Rangel, Felipe SR Santa Fe TC 2:03.75
4 Sommers, Austin SO Elk Grove TC 2:04.58
5 Suarez, Carlos JR Redondo TC 2:04.97
6 Morales, Gonzalo JR Dixon TC 2:05.18
7 Hillquist, Jason SR Canyon Canyon Co 2:09.96
8 Lee, Owen JR Carlmont TC 2:11.16
9 Yomaya, Tomo SR Redondo TC 2:12.63
Section 3
1 Ross, Connor JR McQueen TC 1:56.93*
2 Hernandez, Hector SR Canyon Springs T 2:01.36
3 Monslaud, Cristian JR James Logan TC 2:01.48
4 Marshall, Isaiah SR Carson TC 2:02.59
5 Kaufman, Mac JR Hart TC 2:04.08
6 Kunde, Cameron SO Nordhoff TC 2:04.87
7 Raus, Willie SR Murrieta MesaTC 2:05.95
8 Mayer, Cody SR Liberty TC 2:06.07
9 Bravo, Galdino SR Sequoia TC 2:10.22
Boys 1 Mile Run
================================================================
Meet: * 4:16.97 2/6/2010 Jantzen Oshier, Trabuco Hills TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Knevelboard, Kaseg JR Immanuel TC 4:24.37
2 Benedict, Kai JR McQueen TC 4:25.67
3 Herrera, Eduardo SO Madera South TC 4:27.26
4 Ross, Connor JR McQueen TC 4:32.09
5 Vizcarra, Andres JR Beaumont TC 4:32.38
6 Pantaleon, Jesus JR Tustin TC 4:35.24
7 Vaughn, Cory SO El Camino SD TC 4:37.36
8 Famolaro, Nick SR West Hills TC 4:40.48
9 Torres, Alexis JR Kingsburg TC 4:41.36
10 Moreno, David SR Leigh TC 4:48.35
11 Mayer, Cody SR Liberty TC 4:49.55
12 Horning, Austin SR Granada TC 4:51.41
Section 2
1 Tamagno, Austin SO Brea Olinda TC 4:19.93
2 Abraham, David SR Fountain Vly TC 4:26.21
3 Trujillo, Millen JR Walnut TC 4:27.09
4 Ernst, William JR San Luis Obispo 4:27.84
5 Hernandez, Hector SR Canyon Springs T 4:34.20
6 Newton, Ellis SR Mayfair TC 4:34.45
7 Fitzgerald, Jimmy JR Rio Mesa TC 4:34.46
8 Bazan, Robero SR Santa Ynez TC 4:34.47
9 Wenslow, Jarrick SR Arcadia TC 4:35.92
10 Bourgeois, Jacob JR Pacifica TC 4:41.40
11 Doyle, Brennan JR BurbankTC 4:48.44
12 Demeko-Ousman, Solomon SR Heritage TC 4:53.32
-- Espino, George SR Centennial NV TC X4:33.28
Boys 2 Mile Run
================================================================
Meet: * 9:27.94 2/6/2010 Justin Vilhauer, Visalia
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Robinson, Tony SO Great Oak TC 9:45.09
2 Braxton, Dajour JR Centennial NV TC X9:45.30
3 Giba, Patryk SR Great Oak TC 9:50.51
4 Pantaleon, Jesus JR Tustin TC 9:51.43
5 Caperillo, Salvador SO Baldwin Park 9:55.87
6 Wenslow, Jarrick SR Arcadia TC 9:57.81
7 Rigby, Ben SR Foothill TC 9:58.45
8 Navarro, Tomas JR Salesian TC 10:13.72
9 Singh, Ajaypal JR Will C Wood TC 10:18.99
10 Bourgeois, Jacob JR Pacifica TC 10:24.52
11 Medina, Christian FR West Hills TC 10:35.34
12 Brown, Kyle JR Elsinore TC 10:48.87
Section 2
1 Knevelboard, Kaseg JR Immanuel TC 9:28.09
2 Herrera, Eduardo SO Madera South TC 9:30.78
3 Benedict, Kai JR McQueen TC 9:31.27
4 Vizcarra, Andres JR Beaumont TC 9:39.28
5 Ernst, William JR San Luis Obispo 9:42.47
6 Simpson, Alek SR Yosemite TC 9:51.94
7 Lay, Austin JR Morro Bay TC 9:54.65
8 Kruse, Phillip SR Lodi TC 9:54.82
9 Dimick, Ryan SR Carlmont TC 9:56.64
10 Cucuta, Cristian JR Granada Hills Ch 9:57.97
11 Jenkins, Matt JR Lick Wilmerding 10:19.08
12 Schulte, James SR Carlmont TC 10:19.67
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
Meet: * 7.37 1/21/2012 Kenneth Knowles, St. Francis TC
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Morris, Marquis SR DeLaSalle TC 7.67q
2 Billing, Alex JR Simi Valley TC 7.87q
3 Bayr, Grant JR Dana Hills TC 8.19
4 DeFroe, Johnny SR Carson TC 8.28
5 Walcott, D'Anthony SO Morse SD TC 8.40
Heat 2 Preliminaries
1 Ward, Juan SR LB Poly TC 7.70q
2 Johnson, Lorenzo SR Serra TC 8.16
3 Sutton, Kris SR Central TC 8.24 8.231
4 Bricero, Carlos JR Fillmore TC 8.43
5 Camacho, Paolo JR Walnut Creek TC 8.46
6 Harvey, Jonathan SO DeLaSalle TC 8.63
Heat 3 Preliminaries
1 Collins, Justin JR Carson TC 7.76q
2 Rios, Tyler SR Los Alamitos TC 7.97q
3 Huynh, Dustin SR Fountain Vly TC 8.01q
4 Minix, Jabari JR Carson TC 8.51
5 Lewis, Blake JR Leigh TC 8.67
Heat 4 Preliminaries
1 Sun, Daniel SO Woodbridge TC 8.07 8.070
2 Chen, Matthew SR Oaks ChristianTC 8.10
3 Yeager, Brian JR Los Altos TC 8.17
4 Zepeda, Carlos SR Santa Ynez TC 8.24 8.231
5 Huang, Richard SR Los Gatos TC 8.92
-- Howard, Theo SO Oaks ChristianTC FS
Heat 5 Preliminaries
1 Atkins, Torrey JR Heritage TC 7.59q
2 Jones, Xavier SR Dinuba TC 8.02q
3 Anderson, Joseph FR Upland TC 8.07 8.068
4 Rogers, Roshaan SR Woodcreek TC 8.18
5 Mulligan, Brandon SR La Salle TC 8.23
6 Concepcion, Vincent JR Channel Islands 8.24 8.235
Heat 6 Preliminaries
1 Viltz, Misana SR Millikan TC 7.48q
2 Martin, Shane SR Eastlake TC 7.85q
3 Gaeta, Gabriel SR Frontier TC 7.93q
4 Cheek, Aaron JR Central TC 8.00q
5 Tang, Michael SR Foothill Pleasan 8.82
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
Meet: * 7.37 1/21/2012 Kenneth Knowles, St. Francis TC
Name Year School Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 Billing, Alex JR Simi Valley TC 7.75
2 Rios, Tyler SR Los Alamitos TC 7.86
3 Huynh, Dustin SR Fountain Vly TC 7.89 7.882
4 Cheek, Aaron JR Central TC 7.89 7.888
5 Jones, Xavier SR Dinuba TC 7.90
6 Gaeta, Gabriel SR Frontier TC 7.99
Section 2 Finals
1 Viltz, Misana SR Millikan TC 7.36*
2 Morris, Marquis SR DeLaSalle TC 7.45
3 Atkins, Torrey JR Heritage TC 7.47
4 Ward, Juan SR LB Poly TC 7.61
5 Collins, Justin JR Carson TC 7.62
-- Martin, Shane SR Eastlake TC FS
Boys 4x145 Meter Relay
================================================================
Meet: * 66.26 2/6/2011 Long Beach Poly TC, Long Beach Poly TC
School Finals
================================================================
Section 1
1 Novato TC 'A' 70.42
1) Randel, Brandon SR 2) Sumpter, Michael SO
3) Alyas, Ryan SR 4) Corbin, Christian SR
2 Oxnard TC 'A' 72.69
1) Ortiz, Cristian SO 2) Renteria, Daniel JR
3) Brian, Eric SR 4) Lee, Tommy SR
Section 2
1 Bear Creek TC 'A' 71.51
1) Kiel, Nick SO 2) Reece, Ben JR
3) Thrush, Thomas JR 4) Weber, Brice JR
2 Simi Valley TC 'A' 72.50
1) Wu, Matthew SO 2) Cortez, Michael JR
3) Joslin, Kevin JR 4) Capotosto, Christopher SO
3 Elsinore TC 'A' 72.54
1) Parker, Matt SR 2) Patten, Mitchell SR
3) Watts, Desean SR 4) Brown, Gavin SR
Section 3
1 Fountain Valley TC 'B' 70.39
1) Huynh, Patrick SR 2) Oyakawa, Matthew SR
3) 4) Ghazlani, Elias SO
2 Nordhoff TC 'A' 71.98
1) Wadsworth, Brandon SR 2) Martinez, Adrian SR
3) Carmona, Max SO 4) Wilson, Varian JR
3 Nipomo TC 'A' 74.39
1) Gutter, Picardo SR 2) Kimball, Nick JR
3) Givogue, Kai JR 4) Hettenhouser, Brandon JR
4 Tulare Western TC 'A' 75.33
1) Herrera, Joe SR 2) DeHoward, Willie JR
3) Herrera, Josh SO 4) Maio, Kimo JR
Section 4
1 Granite Bay TC 'A' 69.95
1) Biocchi, Lucas JR 2) Wilkes, McKay JR
3) Brendel, Tyler JR 4) Wiley, Harrison JR
2 Saint Bonaventure TC 'A' 70.05
1) Lucero, Richard SR 2) Ramirez, Leo SR
3) Ferrone, Declan SR 4) Alston, Lavan JR
3 Great Oak TC 'B' 70.10
1) Tagulao, John SR 2) Nool, James FR
3) Willis, Justin SR 4) Calhoun, Keita SR
4 Lakewood TC 'A' 78.26
1) Ross, Chris SR 2) Clark, Tyson SR
3) Purnell, Chris SR 4) Jenkins, JaWahn JR
Section 5
1 Santa Fe TC 'A' 69.32
1) Doria, Andrew SR 2) Lara, Christian JR
3) Massenberg, Dujan JR 4) Jones, Anthony SR
2 Mountain View TC 'A' 69.88
1) Russert, Drew SR 2) Hackett, Francis SO
3) Scheetz, Will SR 4) Rashidi, Faraaz SR
3 Leigh TC 'A' 71.09
1) Costentino, Sean SR 2) Sirasoa, Rahul SR
3) Galvan, Brian SR 4) Conteh, Ibrahim SR
4 Dana Hills TC 'A' 73.40
1) Kappes, Charlie SO 2) Albrecht, Hunter SO
3) Kraus, Kristian SO 4) Tina, Emilio SO
Section 6
1 Edison Fresno TC 'A' 68.04
1) Reed, Kammeron SR 2) Nutt, Kevin SR
3) Wheeler, Charles SR 4) Wright, Blake SR
2 Carson TC 'A' 68.55
1) Hall, Ryan SO 2) Lee, Dajuan SR
3) 4) Scott, Brenden JR
3 Cathedral Catholic TC 'A' 68.92
1) Ewell, Orion JR 2) Audelo, Jesse SO
3) Whitaker, Duran SO 4) Bell, Renard SO
4 Fountain Valley TC 'A' 71.53
1) Deug, Joshua SR 2) Monje, Michael JR
3) Willoughby, Nathan FR 4) Dickerson, Meritt FR
Section 7
1 Santa Monica TC 'A' 67.50
1) Duggins, Kwame SR 2) Whittiker, DeJai SR
3) Burns, Chase SR 4) Espinoza, Marcel SO
2 Millikan TC 'A' 68.45
1) Viltz, Misana SR 2) Hill, Michael SR
3) Gordon, Donald JR 4) Brown, Malik SR
3 Corona del Mar TC 'A' 68.66
1) Willard, Nick SR 2) Giger, Danny JR
3) Barbato, Barrett JR 4) Hurst, Matt SR
4 Monrovia TC 'A' 69.80
1) Adams, Nicolas SR 2) Nathan, Jordan JR
3) Knowles, Eric SR 4) Taver, Matt SO
Section 8
1 Great Oak TC 'A' 68.44
1) McFadden, Jordan JR 2) Marshall, Damion JR
3) Lucas, Jordan SR 4) Hatchett, Kevin JR
2 James Logan TC 'A' 69.04
1) Wethington, Karsten SR 2) Richardson, Kyren
3) Wollo, Rufus SR 4) Lim, Sambat
3 DeLaSalle TC 'A' 69.55
4 Long Beach Poly TC 'A' 73.56
1) Washington, Ja'len SR 2) Harris, Mar'yea JR
3) Dennis, Malik SR 4) Ward, Juan SR
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
Meet: * 3:31.47 1/21/2012 , Deer Valley TC
School Finals
================================================================
Section 1
1 Bear Creek TC 'A' 3:43.46
1) Hill, Steven JR 2) Ornelas, Hector SR
3) Thrush, Thomas JR 4) Bambico, Rudy SR
2 Canyon Springs TC 'A' 3:50.38
1) Coheneur, Nicholas SR 2) Aceves, Javier SR
3) Hernandez, Hector SR 4) Akinmulero, Samuel SR
Section 2
1 Kennedy TC 'A' 3:42.73
1) Hawkins, Gregory SR 2) Balderrama, David SR
3) Soto, Alexander SR 4) Marroquin, Jhonatan JR
2 Nipomo TC 'A' 3:49.27
1) Barrios, Joshua JR 2) Hettenhouser, Brandon JR
3) Wambolt, Terry SO 4)
3 Great Oak TC 'B' 3:53.87
1) Balkhinezhad, Milad SR 2) Calhoun, Keita SR
3) Dunlap, Isaiah JR 4) Altamirano, Alejandro JR
Section 3
1 Fountain Valley TC 'A' 3:39.88
1) Huynh, Patrick SR 2) Malone, Nicholas SO
3) Ghazlani, Elias SO 4) Oyakawa, Matthew SR
2 Golden Valley-Bk TC 'A' 3:41.72
1) Lujan, Christian SO 2) Matthews, DeAndre SO
3) Parra, Hector SO 4) Threkeld, Curtis SO
3 Tulare Western TC 'A' 3:41.74
1) Herrera, Joe SR 2) DeHoward, Willie JR
3) Maio, Kimo JR 4) Delegarta, Henry FR
4 Edison Fresno TC 'A' 3:42.14
1) Woods, Terryl JR 2) Chavez, Maurico SR
3) Ezenwugo, Sidney JR 4) Fletcher, John SR
Section 4
1 Great Oak TC 'C' 3:37.92
1) Gleeson, Robbie SO 2) Doan, Nick JR
3) Salvodor, Abner SR 4) Sams, Nick JR
2 Lakewood TC 'A' 3:38.52
1) Wooten, Jordan JR 2) Levias, Jayson JR
3) Samuels, Jemariae SR 4) Reid, Justin SR
3 Miramonte TC 'A' 3:41.61
1) Fong, Elliot SO 2) Lundstrum, Luke FR
3) Downey, Nathan SR 4) O'Brien, Charlie JR
4 Mountain View TC 'A' 3:41.68
1) Hackett, Francis SO 2) Scheetz, Will SR
3) Rashidi, Faraaz SR 4) Anawalt, Kevin SO
Section 5
1 Woodbridge TC 'A' 3:33.26
1) 2) Loudon, Elliot SR
3) Young, Alex SO 4) Warner, Gabriel JR
2 Carson TC 'A' 3:33.27
1) Marshall, Isaiah SR 2) Hall, Ryan SO
3) Scott, Brenden JR 4) Scott, Clifford SR
3 Santa Fe TC 'A' 3:33.75
1) Medina, Thomas JR 2) Rangel, Felipe SR
3) Takata, Brandon SR 4) Lara, Christian JR
4 Golden Valley-SS TC 'A' 3:41.51
1) Ortiz, Jake SR 2) Bautista, Arnold SR
3) Dy, Nicholas JR 4) Gilmore, Tim JR
Section 6
1 Long Beach Poly TC 'A' 3:30.25*
1) Dennis, Malik SR 2) Harris, Mar'yea JR
3) Washington, Ja'len SR 4) Ward, Juan SR
2 Great Oak TC 'A' 3:30.44*
1) Lucas, Jordan SR 2) Hatchett, Kevin JR
3) McFadden, Jordan JR 4) Marshall, Damion JR
3 James Logan TC 'A' 3:40.44
1) Clay, Amaris SR 2) Monslaud, Cristian JR
3) Quiros, Janson SR 4) Runnels, Marcus
4 Leigh TC 'A' 3:43.38
1) Conteh, Ibrahim SR 2) Galvan, Brian SR
3) Lewis, Blake JR 4) Sirasoa, Rahul SR
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
Meet: * 8:13.79 2/18/2013 Redondo TC, Redondo TC
E Malone-White, N Wells, W Radi, W Tait
School Finals
================================================================
Section 1
1 Great Oak TC 'B' 8:30.34
1) Sams, Nick JR 2) Binni, George JR
3) Quintana, Nelson SO 4) Tapia, Triston JR
2 Great Oak TC 'C' 8:30.62
1) Carvajal, David JR 2) Emery, Dillon SR
3) Malcomson, Ryan JR 4) Ayala, Oscar SR
3 Quartz Hill TC 'A' 8:33.41
1) Gregory-Grimes, Jarred JR 2)
3) Franco, Alec SR 4) Roslan, Cody SR
4 Carlmont TC 'A' 8:36.85
1) Dimick, Ryan SR 2) Lee, Owen JR
3) Schulte, James SR 4) Ounadjela, Johain JR
5 Woodbridge TC 'A' 8:37.70
1) Klopfer, Jared SR 2) Ferencik, Brandon JR
3) Choi, Christian JR 4) Hsu, Isaac SO
6 Palos Verdes TC 'A' 8:37.97
1) Celestin, Casey SR 2) Letwin, Luke SR
3) Cohen, Jake JR 4) Reid, Duncan SO
7 Huntington Beach TC 'A' 8:38.25
1) Vargas, Danny SR 2) Vargas, Efrain SR
3) Gleason, George JR 4) Burciago, Patrick JR
8 Los Alamitos TC 'A' 8:47.80
1) Heib, Thomas SO 2) Collins, Ryan SR
3) Hall, Paul SR 4) Hernandez, Shane SR
9 Gahr TC 'A' 8:51.38
1) Alfaro, Anthony JR 2) Walker, DaVon JR
3) Ayala, Samuel SO 4) Mabin, Nathan SR
10 Madera South TC 'A' 9:02.37
1) Herrera, Eduardo SO 2) Becerra, Luis JR
3) Marquez, Michael SR 4) Ochoa, Michael FR
Section 2
1 James Logan TC 'A' 9:21.58
1) Quiros, Janson SR 2) Monslaud, Cristian JR
3) 4) Monsalud, Ariel
2 Kennedy TC 'A' 9:26.43
1) Loera, Luis JR 2) Balderrama, David SR
3) Ramos, Damian JR 4) Soto, Alexander SR
3 Merrell West TC 'A' 9:52.81
1) Zeratsion, Humy SR 2) Zaman, Zayad FR
3) Turner, Emmanuel FR 4) Rodriguez, Elias JR
4 Bear Creek TC 'A' 9:56.55
1) Hill, Steven JR 2) Ornelas, Hector SR
3) Thrush, Thomas JR 4) Bambico, Rudy SR
5 Oaks Christian TC 'A' 10:01.60
1) Garrido, Garrett FR 2) Schaub, Colin FR
3) Shamoon, Greg JR 4) Robinett, Trent FR
6 Delano TC 'A' 10:01.78
1) Reyes, Kenneth JR 2) Duran, Anthony SR
3) Lopez, Isaac JR 4) Guyton, Amir JR
7 Oak Park TC 'A' 10:14.76
1) Gigliotti, Dante SR 2) Frey, Adam SR
3) Colao, Roman SO 4) Morrissey, Ryan SR
8 Armijo TC 'A' 10:15.14
1) Grijalva, Luis FR 2) Turner, Ebon SO
3) Woodson, Alec SO 4) Erwin, Brendan FR
9 James Logan TC 'B' 10:15.86
1) Anaya, Noel SR 2) Quero, Chester
3) Tran, Albert 4) Pimentel, Nate SR
10 Woodbridge TC 'B' 10:16.61
1) Chriss, Darius SR 2) Klemm, Alan JR
3) Farr, Ray SR 4) Reynoso, Brian JR
11 Ridgeview TC 'A' 10:45.01
1) Silva, JJ JR 2) Gil, Mo SR
3) Flores, Ramon SO 4) Marmolejo, Julius JR
Section 3
1 Great Oak TC 'A' 8:02.84*
1) Gleeson, Robbie SO 2) Doan, Nick JR
3) Salvodor, Abner SR 4) Cortes, Isaac SO
2 Redondo TC 'A' 8:16.37
1) Herold, Justin SR 2) Rodriguez, Sergio JR
3) Wells, Nick SR 4) Radi, Waseem SR
3 Santa Monica TC 'A' 8:26.10
1) Lasalle, Arden SR 2) Sardo, Justin SR
3) Jackson, Lucas SO 4) Nader, Caren SR
4 Beaumont TC 'A' 8:39.07
1) Vizcarra, Andres JR 2) Delgado, Andres SO
3) Murray, Bodie SO 4) Gross, Zachary SR
5 Indio TC 'A' 8:53.76
1) Luna, David SR 2) Hernandez, Raul SR
3) Jimenez, Aaron JR 4) Rodriguez, Leo SR
6 Walnut TC 'A' 9:01.26
1) Fernando, Michael JR 2) Harrigan-Cota, Daniel SR
3) Trujillo, Millen JR 4) Gonzales, Dominic SO
7 Fountain Valley TC 'A' 9:15.17
1) rivera, Diego JR 2) Carr, Noah SO
3) Barrios, Kenneth JR 4) Hua, William SO
-- Centennial NV TC 'A' X8:29.06
1) Roberts, Dominic SO 2) Espino, George SR
3) Espino, Bryan SO 4) Braxton, Dajour JR
Boys High Jump
==========================================================================
Meet: * 6-10 2/6/2010 Harrison Steed, JSerra TC
Name Year School Finals
==========================================================================
Flight 1
1 Parish, Eddie SO Central East TC 6-07.00 2.00m
2 Coffey, Wes Palm Desert TC 6-05.00 1.95m
2 Silver, Raymond SR Watsonville TC 6-05.00 1.95m
2 Graber, Brian JR Granite Bay TC 6-05.00 1.95m
2 Bland, Mitchell SR Tesoro TC 6-05.00 1.95m
6 Terrell, Harold SR St. Marys TC 6-03.00 1.90m
6 Williams, Nathaniel SR Chaparral TC 6-03.00 1.90m
6 Chukwu, David SR American TC 6-03.00 1.90m
6 Sunilkumar, Ruthvik SR American TC 6-03.00 1.90m
6 Clancy-Czuleger, Kyle JR Davis TC 6-03.00 1.90m
12 Foote, Brad SR Liberty TC 6-01.00 1.85m
12 Bush, Charlie SR Poway TC 6-01.00 1.85m
12 Llerena, Washington SR Chaparral TC 6-01.00 1.85m
12 Pacheco, Chase SR Paloma Valley TC 6-01.00 1.85m
16 Yeager, Brian JR Los Altos TC 6-00.00 1.82m
17 Frazier, Joshua SO Cal San Ramon TC 5-10.00 1.77m
17 Raizer, Justin JR Cal San Ramon TC 5-10.00 1.77m
17 Arroyo, Tyler SR Westview TC 5-10.00 1.77m
17 Wilde, Alex SR Corona del MarTC 5-10.00 1.77m
17 Dejohovic, Filip SR El Toro TC 5-10.00 1.77m
17 Day, Herman SR Ridgeview TC 5-10.00 1.77m
17 Groom, Trevor JR Clovis West TC 5-10.00 1.77m
6 Nutter, Anyah JR Centennial NV TC X6-03.00 1.90m
Boys Pole Vault
==========================================================================
Meet: * 16-07 2/6/2010 Michael Woepse, Mater Dei TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Johansson, Carl SR Orange Luth. TC 16-00.00 4.87m
3 Hagar, Chance SR Pitman TC 15-00.00 4.57m
3 Nicolas, Mark SR Mt. Pleasant TC 15-00.00 4.57m
3 Pust, Ryan SR Golden Valley-Bk 15-00.00 4.57m
3 Bean, David SR Orange Luth. TC 15-00.00 4.57m
7 Groom, Trevor JR Clovis West TC 14-06.00 4.41m
7 Bush, Charlie SR Poway TC 14-06.00 4.41m
9 Wert, Dustin SR Great Oak TC 14-00.00 4.26m
9 Nichols, Zack JR Branham TC 14-00.00 4.26m
11 Pereira, Tyson JR Lemoore TC 13-03.00 4.03m
11 Silvestre, Jesus SR Golden Valley-Bk 13-03.00 4.03m
11 French, Steven JR Cabrillo TC 13-03.00 4.03m
11 Morphew, Timothy JR Great Oak TC 13-03.00 4.03m
11 Downey, Nathan SR Miramonte TC 13-03.00 4.03m
16 Pipkin, Bryan SR Christopher TC 12-09.00 3.88m
16 Smith, Dylan JR San Luis Obispo 12-09.00 3.88m
16 McShane, Jason JR Bear River TC 12-09.00 3.88m
16 Gonzalez, Michael SO Lodi TC 12-09.00 3.88m
16 Vanhelsdingen, Maison JR Clovis North 12-09.00 3.88m
16 Schwartz, Sumner SR Santa Monica TC 12-09.00 3.88m
16 Lottig, Andrew SR Great Oak TC 12-09.00 3.88m
23 Shattuck, Dion SR Santa Cruz TC 3-03.00 0.99m
2 Luna-Estes, Jorge SR Instituto Mexico X15-06.00 4.72m
-- Staffa, Nikos JR Wooster NV TC XNH
-- Barcus, Forrest SR Sierra TC NH
-- Arbogast, Zack JR Wooster NV TC XNH
-- Heath, Jonah SR Chaparral TC NH
-- Cruz, Nathan SR Oaks ChristianTC NH
Boys Long Jump
==========================================================================
Meet: * 23-10 2/6/2010 Devin Harrison, Dana Hills TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Souza, Joey JR Kingsburg TC 23-04.50 7.12m
23-04.50 22-10 FOUL FOUL
2 Pacheco, Chase SR Paloma Valley TC 22-06.00 6.85m
21-03 22-04 20-09.75 22-06
3 Bernard, Idrees SR Agoura TC 22-04.50 6.81m
22-03.25 21-03.25 21-08.50 22-04.50
4 Vann, Greg JR Rio Mesa TC 21-11.25 6.68m
21-11.25 20-10 21-00 21-08.25
5 Mitchell III, Lee SR Tesoro TC 21-09.00 6.62m
21-06.50 21-00.50 20-00.75 21-09
6 Miller, Jordan JR Oceanside TC 21-08.75 6.62m
21-08.75 21-02.50 FOUL 21-02.50
7 Mulligan, Brandon SR La Salle TC 21-07.50 6.59m
FOUL FOUL 21-03.50 21-07.50
8 Jackson, Adrienne SR Vista MurrietaTC 21-07.25 6.58m
FOUL FOUL 21-07.25 FOUL
9 Bland, Mitchell SR Tesoro TC 20-11.75 6.39m
20-11.75 20-03.25 19-10.50 20-01.50
10 Gibson, Maxwell SR Novato TC 20-07.00 6.27m
20-07 17-02.75 19-05.25 FOUL
11 Russert, Drew SR Mountain View TC 20-05.25 6.22m
20-05.25 18-09.75 FOUL 20-03.75
12 Malepeai, Theodore JR Carson TC 20-04.75 6.21m
19-07.25 20-04 20-04.75 FOUL
13 LeBlanc, Kyle SR Univ. City- TC 20-03.50 6.18m
FOUL 20-03.50 FOUL FOUL
14 Knowles, Eric SR Monrovia TC 20-03.00 6.17m
19-06.75 19-11.50 20-03 20-02.50
15 Brown, Blake JR Skyline TC 20-02.50 6.15m
19-06 19-03.50 18-10.75 20-02.50
16 Lanovaz, Marcus SR Los Gatos TC 19-11.50 6.08m
19-11.50 19-09.75 19-11 19-10
17 Barnett, Dakarai SO Fountain Vly TC 19-10.25 6.05m
19-00.75 19-10.25 19-09 19-09.50
18 Martin, Joshua SR Carson TC 19-04.50 5.90m
FOUL 19-04.50 FOUL 18-06.50
19 Touma, Paul JR Menlo TC 18-09.25 5.72m
FOUL FOUL FOUL 18-09.25
20 Hidalgo, Paolo SR Burlingame TC 18-01.50 5.52m
18-00.75 16-05.50 18-01.50 FOUL
Boys Triple Jump
==========================================================================
Meet: * 49-04 2/18/2013 Jeffrey Protho, James Logan TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Wethington, Karsten SR James Logan TC 47-11.00 14.60m
FOUL 45-05 FOUL 47-11
2 Nesbit, Arik SR San Clemente TC 46-09.50 14.26m
46-09.50 FOUL 46-00 44-11.75
3 Bernard, Idrees SR Agoura TC 46-06.00 14.17m
45-05.25 FOUL 45-05 46-06
4 Jackson, Adrienne SR Vista MurrietaTC 45-01.00 13.74m
FOUL 45-01 FOUL 44-06.50
5 Dodds, TK SR Oceanside TC 44-05.50 13.55m
44-01 44-05.50 44-03 43-01
6 Washington, Nathan SR Carson TC 44-04.50 13.52m
44-03.50 44-04.50 43-04 42-02
7 Palacio, Zain SR Dorsey TC 44-00.00 13.41m
40-01.50 44-00 43-00.50 FOUL
8 Smith, Ron JR St. Marys TC 43-11.75 13.40m
FOUL 43-01.75 43-11.75 43-01
9 Miller, Jordan JR Oceanside TC 43-07.50 13.29m
43-07.50 43-00 42-05 FOUL
10 Yeager, Brian JR Los Altos TC 43-07.00 13.28m
40-07 41-11 43-07 FOUL
11 Bland, Mitchell SR Tesoro TC 43-04.50 13.22m
FOUL FOUL FOUL 43-04.50
12 Touma, Paul JR Menlo TC 43-00.00 13.10m
FOUL 42-07 43-00 42-07.50
13 Hill, Jedaki SR Chaparral TC 42-10.00 13.05m
41-11.50 42-06 42-10 42-08.25
14 Knowles, Eric SR Monrovia TC 42-03.50 12.89m
42-03.50 42-02.75 41-11.50 FOUL
15 Russert, Drew SR Mountain View TC 42-02.00 12.85m
42-02 41-11 FOUL FOUL
16 Martin, Justin SR Lemoore TC 41-09.75 12.74m
40-08 41-09.75 41-05.50 41-04
17 McGee, Tristan SR Golden Valley-Bk 41-06.50 12.66m
39-04 41-06.50 40-07.50 38-00
18 Cromer, Christian SR Univ. City- TC 41-05.00 12.62m
FOUL 41-05 39-04 40-04
19 Concepcion, Vincent JR Channel Islands 40-04.00 12.29m
39-09.75 40-04 39-02.50 FOUL
20 Martin, Joshua SR Carson TC 40-00.25 12.19m
FOUL FOUL FOUL 40-00.25
21 Llerena, Washington SR Chaparral TC 39-02.75 11.95m
39-02.75 FOUL 38-01 FOUL
-- Gibson, Maxwell SR Novato TC FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Boys Shot Put
==========================================================================
Meet: * 63-04.50 2/26/2011 Nicholas Scarvelis, Dos Pueblos TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Patterson, Amir SR Crespi TC 62-10.00 19.15m
58-01 61-01.75 61-07.75 58-07.75 60-05 62-10
2 Troung, William SR Esperanza TC 59-10.50 18.24m
47-02 FOUL 57-02.75 56-05.75 57-11.50 59-10.50
3 Benoit, Kelsey SR San Clemente TC 59-09.75 18.23m
FOUL 59-09.75 FOUL 56-09.25 58-10.50 FOUL
4 O'Hara, Lawrence SR Riv. Poly TC 58-09.50 17.91m
FOUL 57-01.25 58-09.50 57-03.25 54-02 FOUL
5 Olabode, Afolabi SR Golden Valley-Bk 57-05.75 17.51m
5-08.75 55-07 57-05.75 55-09 54-10.50 57-00.75
6 Bultman, Nathan JR West Ranch TC 56-05.00 17.19m
FOUL 50-00.75 56-05 FOUL FOUL FOUL
7 Titherington, Michael JR Jesuit TC 56-01.50 17.10m
56-01.50 55-02.25 49-11.25 50-01.25 55-03.75 FOUL
8 Coghill, Nick JR Valencia TC 54-05.50 16.59m
53-06 FOUL FOUL 54-05.50 FOUL FOUL
9 Dickenson, Jonathan SR Dos Pueblos TC 53-00.50 16.16m
51-09.25 53-00.50 52-04.25 FOUL FOUL FOUL
10 Osborn, Bronson FR Esperanza TC 53-00.00 16.15m
53-00 52-02 52-07.50
11 Merkley, Tyler JR Los Osos TC 51-08.50 15.76m
50-01 FOUL 51-08.50
12 Sweetser, Garrett Tyler SR Esperanza TC 50-08.00 15.44m
50-08 FOUL 49-11.75
13 Gorwin, Trevor SR Yucca Valley TC 50-04.75 15.36m
47-00 50-04.75 FOUL
14 Charles, Mitchell SR Palos Verdes TC 49-07.75 15.13m
43-10.25 47-11.75 49-07.75
15 Ruggles, Chris JR Jesuit TC 47-03.75 14.42m
45-03.50 44-09.25 47-03.75
16 Sherif, Jihad SR James Logan TC 46-07.50 14.21m
46-07.50 43-09 44-08.75
17 Springer, Jared SR Nipomo TC 45-05.25 13.84m
FOUL 45-05.25 FOUL
18 Dalton, Cody SR Monta Vista TC 42-11.25 13.08m
39-04.50 42-11.25 39-10.75
19 Falahat, Mason SR West Ranch TC 42-05.00 12.92m
42-05 FOUL 41-06.75
20 Hamilton, Trevor JR Del Campo TC 42-00.75 12.82m
FOUL 42-00.75 FOUL
21 Lusher, Aaron SR Pitman TC 41-11.75 12.79m
FOUL 41-11.75 FOUL
22 Alvarez, Kevin SR Downey TC 36-10.75 11.24m
33-03 34-01.25 36-10.75
23 Holt, Cody JR Elk Grove TC 36-06.75 11.14m
36-06.75 35-01 FOUL
24 Dalton, Dylan JR Monta Vista TC 35-05.25 10.80m
35-05.25 33-07 FOUL
25 Kirkendole, Aaron Unattched 31-02.50 9.51m
31-02.50 FOUL 26-00.50
26 Temple, Michael Unattched 30-07.50 9.33m
30-07.50 28-05.50 30-05.25
-- Fenton, Rocky SR San Clemente TC FOUL
FOUL FOUL FOUL
Boys Weight Throw 25#
==========================================================================
Meet: * 73-04 2/26/2011 Brad Bolton, El Toro TC
Name Year School Finals
==========================================================================
1 McCandless, Kesean SR Sanger TC 61-08.75 18.81m
56-05.50 57-00.50 FOUL FOUL 59-11.25 61-08.75
2 Merkley, Tyler JR Los Osos TC 60-05.50 18.42m
59-04.25 56-10.25 60-05.50 58-09.50 58-06.75 57-10.75
3 Loomis, Erick SR Sierra Pacific T 58-07.75 17.87m
57-07.75 56-02 58-07.75 FOUL 58-02 FOUL
4 Fenton, Rocky SR San Clemente TC 58-02.75 17.74m
54-05.75 53-09.25 55-08.25 57-09.75 FOUL 58-02.75
5 Tofanelli, Steven JR Elk Grove TC 57-05.25 17.50m
52-10.25 51-06.25 FOUL 55-10.75 54-10.75 57-05.25
6 Ng, Patrick JR James Logan TC 57-04.50 17.48m
57-04.50 56-08.50 55-02 54-02.25 53-11.75 54-08.50
7 Sherif, Jihad SR James Logan TC 57-00.75 17.39m
54-05.50 50-05.25 57-00.75 55-06.75 FOUL FOUL
8 Patterson, Amir SR Crespi TC 55-03.00 16.84m
FOUL 55-03 FOUL FOUL FOUL FOUL
9 Amezquita, Travis SR James Logan TC 53-04.00 16.25m
48-02.25 50-06.50 53-04 FOUL 49-01.25 FOUL
10 Doughty, Wyatt JR Elk Grove TC 52-00.75 15.86m
FOUL 49-09.50 52-00.75
11 Holt, Cody JR Elk Grove TC 51-09.50 15.78m
48-06.25 FOUL 51-09.50
12 Pertusati, Michael JR Los Osos TC 50-02.00 15.29m
42-04 50-02 45-08.50
13 Huason, Nico JR James Logan TC 49-10.00 15.18m
FOUL 47-08.25 49-10
14 Dickenson, Jonathan SR Dos Pueblos TC 49-09.25 15.17m
49-09.25 FOUL FOUL
15 Falahat, Mason SR West Ranch TC 49-05.50 15.07m
FOUL FOUL 49-05.50
16 Hamilton, Trevor JR Del Campo TC 49-01.25 14.96m
49-01.25 FOUL 48-04
17 Benoit, Kelsey SR San Clemente TC 46-10.00 14.27m
44-03.75 42-08.50 46-10
18 Reinwald, Trevor SO Elk Grove TC 45-08.50 13.93m
45-08.50 41-01.25 42-04.50
19 Courtney, Tyler SR Irvine TC 44-09.50 13.65m
44-09.50 FOUL 42-00.75
20 Springer, Jared SR Nipomo TC 43-07.75 13.30m
40-05.50 FOUL 43-07.75
21 Nguyen, Jackie SR James Logan TC 38-06.25 11.74m
38-06.25 32-06 FOUL
22 White, Robert SO Elk Grove TC 37-02.00 11.32m
37-02 21-11.50 FOUL
23 Righetti, Jonathan FR San Luis Obispo 29-00.50 8.85m
28-08 29-00.50 28-03.50
-- Gorwin, Trevor SR Yucca Valley TC FOUL
FOUL FOUL FOUL
Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Edison Fresno TC 51 2) Saint Marys College Prep 35
3) Great Oak TC 32 4) Los Alamitos TC 29
5) St. Marys TC 22 6) Roosevelt TC 21
7) Redondo TC 20 8) Centennial TC 18
9) South TC 16 10) Oaks Christian TC 15.33
11) Marlborough TC 15 12) Agoura TC 14
13) Clovis North TC 13 14) Foothill Pleasanton TC 12
15) Carson TC 11 15) James Logan TC 11
17) McKinleyville TC 10 17) Upland TC 10
17) Los Gatos TC 10 17) Pacific Collegiate TC 10
17) Long Beach Poly TC 10 17) Reed NV TC 10
17) La Costa Canyon TC 10 24) Vista Murrieta TC 9
25) Beverly Hills TC 8.33 26) University City-SD TC 8
26) Dana Hills TC 8 26) Vacaville TC 8
26) Elk Grove TC 8 26) Presentation TC 8
26) Palos Verdes TC 8 32) John Muir TC 7
33) Riverside North TC 6.66 34) Gridley TC 6
35) Monterey Trails TC 5 35) Clovis West TC 5
35) Madera South TC 5 35) Miramonte TC 5
35) Peninsula TC 5 35) Placer TC 5
35) Ventura TC 5 35) Golden Valley-SS TC 5
35) Mission Viejo TC 5 44) St. Francis TC 4
44) Lick Wilmerding TC 4 44) Yucaipa TC 4
44) Woodbridge TC 4 48) Huntington Beach TC 3
48) Atascadero TC 3 48) Carlsbad TC 3
51) Corona TC 2.50 51) Thousand Oaks TC 2.50
53) Kings Academy TC 2 53) Nipomo TC 2
53) Bullard TC 2 53) Newark Memorial TC 2
57) Granite Bay TC 1.66 57) Cal San Ramon TC 1.66
57) Oakland Tech TC 1.66 60) Center TC 1
60) Beaumont TC 1 60) Fortuna TC 1
60) Truckee TC 1 60) Dos Pueblos TC 1
60) Elsinore TC 1 66) Rancho Bernardo TC 0.33
66) Scripps Ranch TC 0.33
Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Great Oak TC 52.50 2) James Logan TC 24
3) McQueen TC 23 4) San Clemente TC 19
5) Orange Lutheran TC 18 5) Immanuel TC 18
5) Carson TC 18 5) Kingsburg TC 18
9) Long Beach Poly TC 17 10) Poway TC 16
10) Santa Monica TC 16 12) Millikan TC 15
13) DeLaSalle TC 14 14) Agoura TC 12
15) Crespi TC 11 15) Madera South TC 11
15) Woodbridge TC 11 18) Central East TC 10
18) Tesoro TC 10 18) Brea Olinda TC 10
18) Cathedral Catholic TC 10 18) Tulare Western TC 10
18) Sanger TC 10 24) Golden Valley-Bk TC 9
25) Edison Fresno TC 8 25) Redondo TC 8
25) Paloma Valley TC 8 25) Watsonville TC 8
25) Esperanza TC 8 25) Sweetwater TC 8
25) Los Osos TC 8 32) Oceanside TC 7
32) Fountain Valley TC 7 34) Mt. Pleasant TC 6
34) Bear Creek TC 6 34) San Luis Obispo TC 6
34) Sierra Pacific TC 6 34) Heritage TC 6
34) Vista Murrieta TC 6 40) Riverside Poly TC 5
40) Palm Desert TC 5 40) Rio Mesa TC 5
40) Beaumont TC 5 40) Canyon Springs TC 5
45) Pitman TC 4 45) Elk Grove TC 4
45) Newbury Park TC 4 45) Walnut TC 4
45) Santa Fe TC 4 45) Riverside North TC 4
45) Los Alamitos TC 4 45) Granite Bay TC 4
53) West Ranch TC 3 53) Simi Valley TC 3
53) Quartz Hill TC 3 53) La Sierra TC 3
53) St. Marys TC 3 53) Corona del Mar TC 3
59) American TC 2 59) Davis TC 2
59) Jesuit TC 2 59) Carlmont TC 2
59) Clovis West TC 2 59) La Salle TC 2
59) Pacific TC 2 59) Dorsey TC 2
59) Lakewood TC 2 68) Valencia TC 1
68) Tustin TC 1 68) Xavier College Prep TC 1
71) Branham TC 0.50
|